HABER

Bayan Ronaldinholar nefes kesiyor

Bursa'nın ilk bayan futbol takımı Sağlıkgücüspor, ligin bayanlar B Grubu'nda şampiyon olmayı hedefliyor. Bayan kramponların antrenmanlarda yaptığı birbirinden iyi hareketler ise izleyenleri büyülüyor.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sağlıkgücüspor Bayan Futbol Takımı, lig maçlarına yaptığı antrenmanlarla hazırlanıyor. Bayan sporcuların antrenmanda yaptığı şık ve zorlu hareketler izleyenlerden büyük alkış topluyor. Bayan Milli Takımı'na seçilen Bursalı lise öğrencisi Burçin Ersaçal'ın topla yaptığı inanılmaz hareketler, profesyonel futbolculara adeta taş çıkartıyor.

Sağlıkgücü Spor Kulübü'nün toprak tesisleri iyi olmadığı için Yıldırım Belediyesi Spor Tesisleri'ndeki halı sahada antrenman yapan bayan futbolcular, şut çalışması ve tek kale maç yaptı. Çalışma sırasında ardı ardına attığı şutları doksana gönderen Sevcan Karagöz, izleyenlerden alkış aldı. Takımın liseli oyuncusu Tuğba Batır ise, antrenmanda attığı gollerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Takımın gözde oyuncusu Burçin Ersaçal ise, küçük yaşta Bursaspor'un erkek takımında futbola başladığını ve daha sonra lisansı çıkmadığı için devam edemediğini belirterek, ileride iyi bir takımda oynamak istediğini söyledi. Kendine Fransız futbolcu Zidane'ı örnek aldığını dile getiren Burçin, Zidane ve Ronaldinho klasında bir bayan futbolcu olmak istediğini ifade etti. Bayanlar olarak Avrupa'ya damgalarını vurduklarını kaydeden Erseçal, "Kim demiş bayanlar futbol oynayamaz diye, çokta güzel oynuyoruz. Kendimizi Türkiye'ye kanıtlayacağız" dedi.

Bayanların futboldan uzak olduğunu ve sürekli takımın değiştiğini belirten genel kaptan Abdurrahman Gencer ise, "Geçen seneki kadromuzdan bir kişi kaldı. Aileler sürekli kızlarına futbolu bıraktırıyor. Biz bir süre eğitiyoruz. Tam sporcu kıvamına geldiği zaman, yeteneklerini ortaya koyduğu zaman aileler, kızlarındaki gelişmeyi bahane ederek futbolu bıraktırıyor. Bursa'daki tek takımız. Nerde bir sporcu varsa peşinden koşuyoruz. Biz her yıl Avrupa'ya açılacağız. Çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri açısından Avrupa'da her sene futbol oynayacağız" diye konuştu.

Geri Dön