Baydemir'den Barzani'ye övgü

Kuzey Irak'ta temaslarda bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bölgesel Yönetimin Başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde yeralan habere göre, Halepçe katliamının 20. yıl dönümü etkinliklerine katılmak için Kuzey Irak'ta temaslarda bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, Doğubeyazıt Belediye Başkanı Mukaddes Kubilay ve Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun, Süleymaniye Üniversitesi'nde katıldıkları '4. Uluslararası Barış İçin Belediye Başkanları Konferansı' toplantısının ardından K. Irak Bölgesel Yönetimi Kültür ve Aydınlanma Bakanı Felakeddin Kakai"nin davetlisi olarak Erbil kentine geçti.

Kültür ve Aydınlanma Bakanı'nı makamında ziyaret eden Baydemir başkanlığındaki heyet daha sonra, Erbil Belediye Başkanı ve Erbil Valisi'ni ziyaret etti. Heyet, K.Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü. Selahattin kentinde Barzani'nin makamında basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, Baydemir ve Barzani'nin sınır ötesi harekat, Kürtlerin geleceği ve PKK konularında fikir alış verişinde bulundukları öğrenildi. Yaklaşık 3 saat süren görüşme sırasında DTP'li 4 Belediye Başkanı, Mesut Barzani ile öğle yemeği yedi.

KUZEY IRAK İÇİN KÜRDİSTAN İFADESİNİ KULLANDI!
K. Irak Bölgesel Yönetimi Parlamentosu'nu ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Türkiye'de yaşanan Kürt sorununun görüşüldüğü toplantı sonrası, bölgesel yönetime övgüler yağdırarak, "Kürdistan bölgesindeki deneyimin başarıya ulaşması, Kürdistan'ın her dört parçasındaki Kürtlerin başarısı olacaktır" dedi.

İHA