HABER

Bayındır'dan teröristin taziye çadırına ziyaret

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, Türk Silahlı Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatında ölen PKK'lı terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etti.

Bayındır, Kurban Bayramı nedeniyle geldiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde DTP ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı. Burada "Türkiye yanlış bir maceraya sürükleniyor" diyen Sevahir Bayındır, şöyle konuştu:

"Bu operasyonda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Bu 25'inci operasyon da anlamsız operasyondur. Bu operasyonlardan derhal vazgeçilmeli, yeni Anayasa ile kültürel haklar güvence altına alınmalıdır."

Bayındır, basın açıklamasının ardından, beraberinde kapatılan DEP'in eski Milletvekili Selim Sadak, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak ve bazı DTP'lilerle birlikte, "Rohat" kod adlı Fatih Bordoğan için kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Bayındır, artık hiçbir annenin ağlamasını istemediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Böyle durumlarda hepimiz çok üzülüyoruz. Bu operasyonda PKK'lılar ile sivil vatandaşlar öldü. Artık hiçbir annenin ağlamasını istemiyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Acınızı paylaşıyoruz."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön