HABER

Baykal: "Anayasa krizi çıkarmayın"

Baykal: "Anayasa krizi çıkarmayın"

Deniz Baykal, " Anayasa krizi çıkarmayın, Yargıyı siyasalaştıracak işlerin içine girmeyin, varsa bir değişiklik gereği hep birlikte değerlendiririz" dedi.

Talya Otel'de düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Anayasa krizi çıkarmayın. 13. anayasa paketi değişti, tümünde katkımız oldu. Bakalım, değerlendirelim. Anayasayı çöpe atmak, yeni bir anayasa yazmak istiyorsunuz. Yargıyı siyasalaştıracak işlerin içine girmeyin. Bu, Türkiye için çok kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Anayasa değişikliği ile ilgili hiç kimsenin bilgisi yoktur. Bizim de söyleyecek sözlerimiz vardı. Bu anayasa değişikliği olmaz. Potansiyel bir sıkıntı var. Buna dikkat çekmek istiyorum. Varsa bir değişiklik gereği hep birlikte değerlendiririz" ifadelerini kullandı.

Törende 2006 yılı gelir vergisi, kurumlar vergisi, temsilcilikler gelir ve kurumlar vergisi birincileri ile 2006 yılı döviz kazandırıcı hizmetler kategorisindeki başarılı işadamı ve şirketlere ödül verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, "Ülkemiz 2007 yılının bir kısmını seçim süreci ile geçirdi. Son aylarda ise bölücü terör yüreklerimizi yaktı, tahammül edemediğimiz bir noktaya geldi. Şu anda binlerce askerimiz dağlardadır. Ümit ediyoruz ki, artık terörle mücadelede kesin bir sonuç alınacaktır. Terör örgütüne içerde ve dışarıda verilen desteğin kesilmesi de zorunludur" dedi.

"Sayın Cemil Çiçek, güzel bir söz söyledi, 'PKK, Avrupa'nın babasız çocuğudur' dedi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Avrupa'da terör örgütüne desteğin devam etmesini artık kabul edemiyoruz" diye devam eden ATSO Başkanı Kemal Özgen, "Son örnek Fransa'nın tutumudur. Fransa Kaddafi'ye Paris'te çadır kurdururken, Türkiye'nin AB müzakerelerini engellemeye çalışıyor, teröristlere ev sahipliği yapıyorlar. Deniyor ki, 'Kaddafi'den ihale alıyorlar'. Oysa ülkemizin de Fransa'dan bir yıllık ithalatı 7.5 milyar dolardır. Bu tür hasmane politikalara karşı kararlı politikalara ihtiyaç vardır. Biz içerde ve dışarıda bölücü terör örgütüne desteği kesemiyorsak, bir sorun var demektir. Bu konuda artık içerde ve dışarıda her tedbir alınmalıdır" ifadelerini kullandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler