HABER

Baykal Lübnan'daki Türk birliğini ziyaret etti

ŞİAYTİYE (İHA) - Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmak üzere Lübnan'ın başkenti Beyrut'a gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Lübnan'ın güneyine geçerek Şiaytiye Kasabası'ndaki Türk Birliğini ziyaret etti.

Bugün sabah saatlerinde Binbaşı Fatih Yılmaz komutasındaki birliği gezen Baykal'ın ziyareti sırasında basın mensuplarının içeri girmesine izin verilmedi. Askerlerin sorumluluk duygusu içinde görev yaptıklarını söyleyen Baykal şöyle konuştu:

"Şu ana kadar birliğimiz yerleşme ve kendisini güvenceye alma çalışmalarını tamamlanmış. Gördüklerimiz çok güzel, pırıl pırıl. Buradaki askerlerimiz tam bir sorumluluk duygusu içinde görevlerini yapıyorlar. Sağlık içindeler. Moralleri gayet iyi. Türkiye'deki ailelerine buradaki çocuklarımızın gayet iyi durumda olduklarını söylemek istiyorum"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) her yerde olduğu gibi düzenli, tertipli bir şekilde güvenliğe öncelik vererek her türlü sorunu çözdüğünü söyleyen Baykal, tek temennilerinin görev yapan askerlerin hiçbir üzüntü verici duruma sürüklenmeden, görevlerini başarıyla bir an önce tamamlamaları olduğunu ifade etti.

Lübnan'daki temaslarını tamamlayan CHP lideri Deniz Baykal daha sonra Türkiye'ye döndü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön