HABER

Baykal, Şeb-i Arus'da Erdoğan'la buluştu

Konya'da Şeb-i Arus törenlerini izleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hükümetin politikasıyla Türkiye'nin bölündüğünü iddia etti.

Baykal, Şeb-i Arus'da Erdoğan'la buluştu

Baykal, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un açıklamalarını değerlendirdi.

Şeb-i Arus törenlerini izleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la tokalaştıktan sonra salondan ayrıldı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, "Başbakan'la geldim nezaketle selamlaştım, ben üzerime düşeni yaptım. Benim şahsi bir problemim yok, ne Başbakanla, ne başka birisiyle. Yanlış iş yapıyor, Türkiye bölünüyor, parçalanıyor. Bile bile Türkiye'ye birbirine düşürecek bir politika izleniyor. Devlet kurumlarıyla çatışmalar tahrik ediliyor. Her an bunun görüntüleri ortada. Bunlar yanlış işler. Bundan dolayı da kimseyi suçlamıyorum. Bu gidişe bir son verin. Anayasada Türklük kelimesini çıkartmak üzere bir değişiklik yapmaya çalışan bir anlayış. Nasıl buzları eritmiş, sıcak sempatik ilişkiler içine girmemiz mümkün olabilir. Yanlış birşey. Bu yanlıştan çıkması lazım hükümetin" dedi.

TSK KENDİSİNE YÖNELİK BİR KAMPANYA YÜRÜTÜLTÜĞÜ KANAATİNDEDİR

Genelkurmay Başkanı'nın açıklamasıyla ilgili de soruya cevap veren Baykal, "Anayasal kurumların birbiriyle çatıştığı bir ortama doğru sürükleniyor, bu da onun yansıması. Üzüntü verici bir tablo ama öyle anlaşılıyorki, silahlı kuvvetler kendisine yönelik bir kampanyanın yürütüldüğü kanaatindedir. Bu kanaatini daha önce askeri şura sırasında yetkililere kapalı ortamda anlaşılıyor ki ifade ettiler. Bunun haberleri kamuoyuna yansımıştı. Ama şimdi görüyorum ki, bir adım daha ileriye geçilmiştir. Yetkili insanlara ifade edilen şikayetler, kamuoyuyla paylaşılma noktasına gelmiştir. Bugünkü açıklama kamuoyuna artık, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şikayetlerini aktarma aşamasına gelmiştir, üzüntü verici bir tablodur. İyi bir tablo değil, böyle ülke olur mu, böyle hukuk devleti olur mu? Kurumlar arasındaki uyum ve işbirliği vardır demek mümkün mü?" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön