HABER

Baykal: Takdir Başbakan Erdoğan'ın

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gezisine devam edip etmemenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirinde olduğunu söyledi.

Baykal: Takdir Başbakan Erdoğan'ın

Partisinin grup toplantısından sonra gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine Baykal, tablonun ve Türkiye'nin halinin ortada olduğunu söyledi.

Baykal, ''Yani tarihimizin en acı dönemlerinden birisini yaşıyoruz. Böyle bir durumun ortaya çıkması doğrudan Başbakanın sorumluluğu altında gerçekleşmiştir. Başbakan, vicdanı, anlayışı eğer izin veriyorsa, elbette takdir ettiği gibi programını tanzim eder. Ama Türkiye, vatandaşlarımız, (devlet nerede, hukuk nerede, iktidar nerede, can güvenliği nerede) diye feryat ediyor. Böyle bir manzara içinde Cumhurbaşkanın ve sayın Başbakan'ın Türkiye'yi buraya getiren süreç ile ilgili bir ciddi değerlendirme yapmalarına ihtiyaç vardır. Bir durum değerlendirmesi yapılmalı. Takdir Başbakanın kendisinindir. Durum ortada. Türkiye yangın yerine dönmüş. Yani böyle bir durumda eğer vicdanı, anlayışı bunu izin veriyorsa devam edebilir. Takdir onundur.''

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön