HABER

Bayram alışverişi çocukları unutturdu

KAYSERİ (İHA) - Kayseri'de Ramazan Bayramı arifesinde lüks mağazaların yanı sıra seyyar satıcılar da hareketli bir gün yaşadı.

Bayram alışverişlerini son güne bırakan Kayserililer'i, Kazancılar Çarşısı'nda seyyar satıcılar karşıladı. Birbirinden ilginç görüntülerin yaşandığı bayram alışverişlerine kendini kaptıran bazı vatandaşlar ise yaşanan izdiham nedeniyle çocuklarını kaybetti. Kaybolan çocukların yardımına basın mensupları yetişti.

Akşam geç saatlerde ailesiyle birlikte alışverişe çıkan 10 yaşındaki Ahmet Şahin ile ismi alınamayan bir kız çocuğu, kalabalığın içinde ailesini kaybedince Tarihi Kayseri Kalesi yakınında bulunan polis noktası önünde bekleyen basın mensuplarından ve polis memurundan yardım talebinde bulundu. Ağlamaklı bir durumda kendisine yardım edilmesini isteyen çocukları basın mensupları teselli etti. Basın mensupları cep telefonu aracılığıyla Ahmet'in ve kız çocuğunun ailesine ulaştı. Kısa süre sonra gözü yaşlı bir halde polis noktaya gelen Ahmet'in annesi oğluna sarılarak uzun süre gözyaşı dökerken, kalabalığın arasında babasını gören kız çocuğu ise koşarak babasının yanına gitti. Gözyaşlarının sel olduğu anne-oğul ile baba-kızın buluşmasının ardından aileler kalabalığa karışarak gözlerden kaybolurken, olup bitenleri izleyen vatandaşlar ise duygulu buluşmayı alkışladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön