Bayram bilançosu: 42 ölü, 273 yaralı

Ramazan Bayram'ının birinci gününden itibaren yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 42 kişi öldü, 273 kişi yaralandı.

Bayram bilançosu: 42 ölü, 273 yaralı

Zonguldak AA muhabirinin derlemelerine göre, bayram tatilinde yurt genelinde meydana gelen kazalarda 42 kişi hayatını kaybetti, yaralanan 273 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Bayramın birinci gününde trafik kazalarında 9 kişi öldü, 94 kişi yaralandı, ikinci gününde 17 kişi hayatını kaybetti, yaralanan 93 kişi hastanelere kaldırıldı, son günü ise16 kişi öldü, 86 kişi yaralandı.Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bayramın ilk günü meydana gelen trafik kazasında ikisi bebek 4 kişi öldü, yaralanan 3 kişi hastanede tedaviye alındı. Bilecik'in Bozüyük ilçesinde yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 27 kişi yaralanarak hastanelere kaldırıldı. İzmir'in Urla ilçesinde 9 Ağustos'ta iki otomobilin çarpışması sonucu5 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.Malatya'nın Darende ilçesinde panelvan tipi aracın Aşağıulupınar beledesi yakınlarında elektrik direğine çarpması sonucu yaralanan10 kişi hastanelere kaldırıldı.Antalya'da Korkuteli-Elmalı karayolunda 9 Ağustos'ta üç aracın karıştığı trafik kazasında 6 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Kazada yaralanan 2 yaşındaki çocuk ta dün hayatını kaybetti. Dün Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, otomobilin minibüse çarpması sonucu 5 kişi öldü, yaralanan 19 kişi ise hastanelerde tedavi altına alındı.Kastamonu'da otomobilin şarampole devrilmesi sonucu da 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
arkadaş sizlerde bayramı evinizde geçirin illaki akdeniz egeye koşmayın ...kimisi izin bulamıyor dinlenmek için bunlar koş ege koş Antalya ben çalışıyoruım valla ne yapalım b en tatile çıkmadım sizde evinizde geçirin kaza yaptılar diye oturup ağlayacak da değilşiz doğal hayyatta herşey var doğum ölümmm.
Her bayram böylesine haberlerle karşılaşmak gerçekten insanın yüreğini sızlatıyor. Ölenlerin ailelerine sabır, yaralılara ise tez zamanda şifalar diliyorum... Fakat insanımızın artık bilinçlenmesi gerekiyor. Bu tür haberlerin içeriğine dikkat edilirse, kaza olaylarının %80'ine yakınının aşırı hız nedeni ile meydana geldiği görülecektir. Bayram tatiline giden bir insanın nasıl bir acelesi olabilir ki? Nedendir bu kadar sürât? Ayrıca devletin de tatil zamanlarında kamu spotları ile insanları toplu taşımaya özendirmesi gerekir kanaatindeyim. En azından ölü sayısında azalma olacaktır. Saygılarımla
Diğer Haberler