HABER

BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLANDI! Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2022 Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyeleri açıklandı mı?

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri bayramlardan önce gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Ramazan ayı içinde bulunduğumuz şu günlerde vatandaşların gündeminde Ramazan ve emekli bayram ikramiyeleri yer alıyor. Emekliler ve memurlar bayram ikramiyelerinin bu yıl ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Emekli bayram ikramiyelerinin Ramazan'dan önce hesaplara yatırılacak. Bir yandan da emekliler harıl harıl bayram ikramiyesinin 2022 yılında ne kadar olacağını merak ediyor. İşte detaylar!

BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLANDI! Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2022 Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyeleri açıklandı mı?

Ramazan bayramı öncesinde emekli bayram ikramiyesi ödemeleri araştırılmaya başlandı. Dini bayramlarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından emekliliere verilen emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nda 1.100 TL'ye yükselmişti. 2022 yılının başında yapılan memur ve emekli maaş zamlarından sonra bu yıl ne kadar ödeme yapılacağı ise merak edilip araştırılmaya başlandı.

RAMAZAN İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Bu yıl Ramazan Bayramı 2-4 Mayıs'a denk geliyor. Bugün gelen son dakika haberiyle Bakan Bilgin, 27-29 Nisan'da bayram ikramiyelerinin hesaplara yatacağını bildirdi. Emekliler TC kimlik numarasının son rakamına göre sırayla ikramiyelerini hesaplarında görecek. Bayram gelmeden tüm ödemeler de tamamlanmış olacak. Kurban Bayramı ikramiyesi de 1-8 Temmuz haftasında ödenecek.

2022 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Emekli ikramiyeleri yasanın çıktığı ilk yılda her bayram için 1000 TL ödeme yapılacak şekilde kararlaştırılırdı. Maaşı ne olursa olsun tüm emekliler her yıl 2000 TL ikramiye aldılar. Dul ve yetim maaşı alanlara ise hisse oranları nispetinde ödeme yapıldı.

Geçen yıl ikramiye 1.100 TL'ye çıkartılmıştı. Yine dul yetim maaşı alanlar hissi oranında örnek verirsek yüzde 75 oranında ikramiye alacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün canlı yayında yaptığı açıklamada emekli bayram ikramiyesinin eskisi gibi 1.100 TL oranında yatacağını duyurdu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler