HABER

Bayram Meral: ''Gündem değiştirilmek isteniyor''

Ankara (AA)- CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in gözaltına alınmasıyla ilgili, "Ülkede soygunlar, talanlar yaşanırken gündem değiştirilmek isteniyor" dedi.

Meral, Özbek'in evinin önünde yaptığı açıklamada, Özbek'in açık sözlü, dürüst ve halkın aydınlanması için çaba gösteren bir kişi olduğunu, maruz kaldığı muameleyi hak etmediğini söyledi.Türk Metal Sendikasının yönlendirdiği ART'nin yaptığı yayınlar nedeniyle Mustafa Özbek'in böylesi bir muameleye maruz kaldığını savunan Meral, "Sendikalar hiçbir zaman parlamenter sistemi ortadan kaldırmak istemez. Çünkü sendikaların yaşam kaynağı burasıdır" diye konuştu.

Türkiye'nin "polis devleti haline getirilmek istendiğini" ileri süren Meral, "Polisle asker karşı karşıya getirilmek isteniyor" dedi."Ülkede soygunlar, talanlar yaşanırken gündemin değiştirilmek istendiğini" öne süren Meral, Özbek'i kimsenin susturamayacağını, bundan sonra da yanında olacaklarını belirtti. Özbek'in "uydurma gerekçelerle suçlandığını" iddia eden Meral, "Böyle şey olmaz, ayıptır. Ne yapmış? Adam mı öldürmüş? Başka bir şey mi yapmış? ART'ye çıkıp, olumsuzlukları dile getirmiş, suçu bu. Bir de demokrasiden, insan haklarından bahsediyorlar. İşte görün insan haklarını. 'Hükümet borazanlığını yapmamak' Suçu bu mu?" diye konuştu.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit ve Türk-İş'e bağlı Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan da Özbek'in evine gelerek, yakınlarıyla görüştü.
Ayrıca, Özbek'in evinin balkonuna Türk bayrağı asıldığı görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön