HABER

Bayramlaşma için müracaat kuyruğu

KİLİS (İHA) - Kurban Bayramı'nı Suriye'deki akrabalarının yanında geçirmek isteyen Kilisliler, valilik önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kurban Bayramı'nda 14.sü gerçekleştirilecek 48 saatlik yatılı bayramlaşma için Kilisliler'in müracaatları devam ediyor. Kilis il merkezi, Polateli, Musabeyli, Elbeyli ilçeleri ile köylerinde oturan vatandaşlar, Suriye'deki yakınlarının yanında bayramlarını geçirmek için müracaatlarını Valilik bahçesinde oluşturulan merkeze yapıyorlar. Yarın son bulacak kayıtlar için vatandaşlar 3'er adet fotoğraf, vukuatlı nüfus, ikamet il muhabiri ile dosya halinde başvuruyorlar. Kayıt için önceki yıllara göre sürenin kısa tutulması sebebiyle yoğun kalabalık oluşurken, vatandaşlar işlemlerin ağır yürümesinden dolayı tepki gösterdi.

Kayıt işlemleri biten vatandaşlar kartlarını almak için bekliyorlar. İsimleri okunan vatandaşlar, kartlarını aldıktan sonra evlerinin yollarını tutuyor. Mehmet Demir, kayıt için uzun süreden beri beklediklerini belirterek, "Bayramlaşma için 2 gün veriyorlar. Bu süre az 10 gün versinler. Yazılmak bir dert, akrabaların yanına gitmek bir başka dert" dedi.

Mehmet Güzel ise devrin teknoloji devri olduğunu belirterek, "Bayramlaşmaya yazılmak için 2-3 gündür gidip geliyoruz. Bir de yazıldıktan sonra 2-3 günde kartlarımızı almak için uğraşıyoruz. Bizlere de yazık. Gidip gelmeden usandık. Bu kadar eziyet olur mu? Yetkilileri işlerin hızlı yürümesi için bir el atmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kayıtların yarın 16.00'a kadar bitirileceği bildirilirken, valiliğin bulunduğu caddeye kayıt yaptırmak için gelen vatandaşların motosiklet ve araçlarını park etmesi üzerine uzun araç kuyruğu oluştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön