BBC muhabiri Çin'de koronavirüsün yayıldığı eyaleti görüntüledi

BBC muhabiri Stephen McDonell, Çin'de gizemli virüs olarak anılan 'koronavirüs'ün ilk olarak ortaya çıktığı belirtilen Hubei Eyaleti'ne girdi. McDonell, eyalete girişinde sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Çin'in Hubei Eyaleti'ndeki Vuhan kentinde ortaya çıktığı belirtilen koronavirüs dünyayı alarm durumuna geçirdi.

Ülke geneline yayılan, ardından birçok başka ülkede de vakaların görüldüğü yeni tip koronavirüsü (2019-nVoC) salgınından 1975 kişi etkilendi, 56 kişi hayatını kaybetti. Virüsten etkilenen 1975 kişiden 324’ünün durumunun ağır olduğu belirtiliyor. Müşahade altında olanların sayısı ise 21 bin 556 olarak açıklandı.

BBC MUHABİRİ HUBEİ'Yİ GÖRÜNTÜLEDİ

Öte yandan, dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu Çin'in Hubei Eyaleti, BBC muhabiri Stephen McDonell tarafından görüntülendi. BBC muhabiri Stephen McDonell, Çin'de gizemli virüs olarak anılan 'koronavirüs'ün ilk olarak ortaya çıktığı belirtilen Hubei Eyaleti'ne girdi.

McDonell, eyalete girişinde sosyal medya hesabından bir video paylaştı. McDonell, paylaşımında eyalete henüz girdiğini belirterek 30 milyon nüfuslu eyalet için 'Sokaklarda neredeyse kimse yok' ifadelerini kullandı.

"GİRİŞ SERBEST, ÇIKIŞA İZİN YOK"

McDonell, kontrol noktasında polislerin kendilerine içeri girebileceklerini ancak çıkmalarına izin verilmeyeceğinin söylendiğini dile getiriyor.

KORONAVİRÜS HANGİ ÜLKELERDE GÖRÜLDÜ?

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez 12 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve giderek yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) nedeniyle şu ana kadar 56 kişi hayatını kaybetti. Virüs, aradan geçen kısa zamanda Çin dışında Fransa, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Avustralya, Kanada ve Malezya'da da tespit edildi.

'Gizemli Virüs'te son rakamlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Allah belanızı veriyo işte
Yalan yanlış haberlere bakmayın. Şu an Çin'de yeni yıl kutlanıyor. Bayramlarda İstanbul nasıl boş ise şu an Çin'de de böyle. Youtube'da orada yaşayan birçok Türk video çekip atmış hepsi bunu belirtiyor. Kıyamet sonrasıymış da şöyleymiş böyleymiş de klasik BBC işte.
Her bulduklarını yerlerse daha çok virüs tipi çıkar bu yamyamlardan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler