HABER

BDP'de 9 gözaltı daha

Iğdır'da Belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş ile birlikte BDP il Başkanı Şebbap Çelik ve 8 partilinin daha Jandarma tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

IĞDIR (A.A) Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyonun düzenlendiğini, Belediye Başkanı Güneş ile birlikte 9 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Dosyanın içeriğiyle ilgili bilgisi olmadığını ifade eden Vali Karahisarlı, bu anlamda bir açıklama yapamayacağını, gözaltındaki şahıslarla ilgili sorgulamaların devam ettiğini, şahısların işlemler tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edileceklerini kaydetti.

Bu arada, Iğdır'da gözaltı işlemlerinin ardından BDP'den bir grup partili belediye önünde bir süre oturma eylemi yaptı.

Belediye Meclis Üyesi Çiğdem Yılmaz, burada yaptığı basın açıklamasında, Belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş ile birlikte BDP il Başkanı Şebbap Çelik, Hoşhaber eski Belediye Başkanı Nusret Aras, Mehmet Güven, Aziz Çam, Necif Yıldız, Mehmet Haşimoğlu, Mecit Bektaş, Ekrem Yakut ile Abdülbari Tendik isimli partililerinin gözaltına alındığını söyledi.

Yılmaz, Güneş'in hukuka aykırı olarak gözaltına alındığını ileri sürerek, arkadaşlarının serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Geri Dön