BDP'lilerin töreninde 10. Yıl Marşı çalınca..

Gültan Kışanak, katıldığı temel atma töreninde barış süreciyle Türkiye halkının ve asker analarının Abdullah Öcalan'a dua ettiğini söyledi. Temel atılırken yanlışlıkla 10. Yıl Marşı çaldı.

Yaklaşık bir dakika süren marş, BDP'lilerin uyarısı üzerine durduruldu, ancak zaten tören de sona erdi.

Siirt'te şehirlerarası otobüs terminalinin temel atma törenine Belediye Başkanı Selim Sadak ve partililerle birlikte katılan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, çözüm süreci ve Suriye'de Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı bölgede yaşananlara değindi.

"ANKARA 'DAKİ HESAPLAR İÇERİSİNDE BİZE ÖZGÜRLÜK ÇIKMAYABİLİR"

Barış sürecinde Ankara'da 40 türlü hesap yapıldığını, o hesapların içinde kendilerine özgürlüğün çıkmayabileceğini belirten Kışanak, "Değerli halkımız, bu otogarın yapılması için kredinin engellendiğinden bahsetti belediye başkanımız. Biz diyoruz ki devlet, AKP hükümeti halka hizmet etmek için engel koyabilir, kredi vermeyebilir, bunlar çok önemli değil. Biz onlara buradan sesleniyoruz; Allah kimsenin kredisini halk nezdinde tüketmesin. Sizin krediniz halkta tükenmiştir. Bugün buradan, bu otogarın temelini atacağız ve temennimiz ve beklentimiz odur ki, belediyemiz bu çalışmayı büyük bir ciddiyetle, büyük bir titizlikle en hızlı şekilde sonuçlandırmak için gayret edecek ve çalışacaktır. Bu tabelada gösterilen tarihte biz burada hep birlikte bu otogarın açılışını da yapacağız. Gücümüzü barış için, çözüm için özgürlüklerimiz için seferber etmeliyiz. Bunu yapmazsak inanın ki Ankara'da 40 türlü hesap yapılıyor, o hesaplar içerisinde bize özgürlük çıkmayabilir" dedi.

"TÜRKİYE BARIŞI İSTİYOR, BUNU KİMSE ENGELLEYEMEZ"

Şirketlerin yaptığı anketleri parti olarak takip ettiklerini, Türkiye'deki tüm kentlerin artık barışı istediğini belirten Kışanak, "Kimse bahane üretmesin, kimse 'aman efendim oy kaybederiz çözüm sürecidir onun için adım atamıyoruz' diye bir yalanın arkasına saklanmasın. Trabzon da çözüm istiyor, Artvin de çözüm istiyor, Çolemerg (Hakkari) de, Amed (Diyarbakır) de çözüm istiyor" diye konuştu.

"TÜRKİYE HALKI VE ASKER ANALARI ÖCALAN'A DUA EDİYOR"

Devam eden çözüm süreci nedeniyle Türkiye halklarının, bu süreci başlatanlara dua ettiğini dile getiren Kışanak, Türk halkının ve asker analarının Öcalan'a da dua ettiğini iddia ederek şöyle konuştu: "Türk halkı bu barış sürecini başlatanlara her gün, sabah-akşam dua ediyor. Öcalan'a da dua ediyor asker anneleri artık; 'evimizde kaygısız uyuyoruz' diyorlar. Artık telefon çalınca 'yüreğimiz ağzımıza gelmiyor' diyor, 'acaba çatışma mı çıktı, acaba evladımız mı öldü? bu kaygıları artık unuttuk' diyorlar. Bir bütün olarak Türkiye kamuoyu, çözümün ve kardeşliğin yanındadır. Çözüm, 'kardeşlik, İslam hukuku, Müslümanlar, ümmeti İslam alemi' diyorlar. Kürt halkını nereye koyuyorsunuz? Kürt halkı da mazlum ve Müslüman bir halktır. Neden bunun hakkını teslim etmiyorsunuz?"

YANLIŞLIKLA ONUNCU YIL MARŞI ÇALINDI

Yapılan konuşmalardan sonra yeni otogarın temel atma törenine geçildi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu alanda, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde temel atma töreni gerçekleşti. Onun Yıl Marşı'nın temel atma töreni sırasında çalınması, kafalarda soru işareti yarattı. Ancak bu karışıklık, tören sonrası anlaşıldı. Ses sistemi içerisinde Onuncu Yıl Marşı ilk sırada olduğu için, temel atma töreni sırasında bu marşın yanlışlıkla çalındığı ortaya çıktı. Yaklaşık bir dakika süren Onuncu Yıl Marşı, BDP'lilerin uyarısı üzerine durduruldu, ancak zaten tören de sona erdi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 138 yorum
ne oldu çok bozulmuşlar galiba.elbetteki bu ve benzeri marşlar çalacak ve çok duyacaksınız.birde utanmadan çıkmış öcalana dua edecekler diyor.yıllarca bu ülkeyi kana bulayan bir milrobun nesine dua edilir ancak olsa olsa ALLAH cezanızı versin denir.hala daha özgürlük diyorlar özgürlüğün özgürlüğü ancak bu kadar olur.TC MECLİSİNDE görev yapıyosun istediğin gibi gezip tozuyorsun yapmadığın şey kalmıyor hala özgürlüğümüz kısıtlanıyor deniyor buna kargalar bile güler.ancak unutulmamalı her çıkışın mutlaka birde inişi vardır.
"ANKARA 'DAKİ HESAPLAR İÇERİSİNDE BİZE ÖZGÜRLÜK ÇIKMAYABİLİR" DEMİŞ. AMCIK KARI TÜRK TOPRAKLARINDA ESİR SANKİ. TÜRKİYE HALKI DEĞİL, TÜRK HALKI TAMAM MI KALTAK.
sus lan o.ç ! sen ne saçmalıyon yarrrraaam
AGZINA YUREGINE SAGLIK USTAM ....
Çıktık açık alınla on yılda her savaştan, On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan; Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan; Demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan Türk'üz, Cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi, Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri! Bir hızla kötülüğü, geriliği boğarız; Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız,
KEŞKE SURİYEDE MISIRDAKİ GARİPLERİN YERİNE AKPLİER GEBERSEYDİ.PİSLİKLERDEN TEMİZLENİRDİ DÜNYA.LANET OLSUN AKPYİ KORUYAN HERKESE.
akp liler değilde senin gibi dinsizler geberecek, aşağılık ingiliz dölü.
Sana heyven bile diyemiyorum ,cünki sen oda olamassin ,..adi mahluk ben sana geber demiyorum ALLAH seni islah etsin ....mynet sanada bravo ..ben bir yorum yazarim hakaret dersin bu adi mahluk otuzbes milyon insana hakaret ediyor ,gebersin diyor sende yayin liyorsun .bagimsiz ol .
senin gibileri geberseydi ...............................................çocuğu
35 milyon insan derken :D mal ak parti asıl oyu yüzde 40 bile değil 18 milyon falan ediyor oda 18 milyonda sayı olarak birsey değil azınlıksınız adam istediigni der
ayıkken yaz. içkiliyken gerçek karakterin ortaya çıkıyor ve karakterin çok çirkin!
Akp'ye kurban ol sen .p
10. yıl marşı bir yerine batıyorsa Türk meclisinden neden maaş alıyorsun utanmaz vatan hainleri güneydoğu batının vergisi ile kalkınıyor daha neyin özgürlüğünü istiyorsun sizleri böyle konuşturanlar utansın ama zannetmeyin bu kaval hep böyle çalacak.
Güneydoğu kalkınıyor mu?
Boş boş konuşma cahil herif allahınız kitabınız para zaten.İnsanlk olsaydı bu lafı etmezdn otur düşün biraz tabi dşünme yetin varsa !.
BARIŞ SÜRECİNDE ADAMLAR SAMİMİ OLDUKLARINI GÖSTERMİŞLER SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPIYORSUNUZ
:) böyle saflık yapma ak_fenerrr kardeşim. bunlar hep böyle şov yapar. sen de kanarsın. kanma. unutma, sahibi ne yaparsa yapsın, köpekleri kıçının dibinden ayrılmaz.
TÜRKİYE HALKI VE ASKER ANALARI ÖCALAN'A DUA EDİYOR yazmışlar ne duası ya anlamadım ki beddua ediyorlar beddua.
ulan kışanak kaşarı seni güzel bir ortamda bir ele gecirsem sabaha kadar sana bütün marşları ezberletirim senin gibi bir domuzla gecede gecirilmez ama türkiye için 1 gece dişimi sıkarım
kaşar senin anandır lan it oğlu it !
Ağzına sağlık kardeş. Benide çağır marş ezberletirken. Yorulduğun yerde destek olurum
yanlışlıkla ne demek la? çalacak tabi.köpek gibi de dinleyecekler.
aKP ile ortak özellikleri....Onuncuyıl marşına karşı olmak....
Türk halkı apoya dua ediyormuş.satılmış hainler size dua değil,ancak küfür ve beddua edilir.
ne demek kürtlerin hakkını verin artık?böyle bir mantık varmı sizce. biz bugüne kadar türk kürt demedik hep beraber yedik içtik içiyoruz.ve kürtlerle aynı binada yaşıyoruz onlarda her türlü hakka sahiptir.bınların amacı kürtlerin hakkı felan değil ülkeyi karıştırmaktan başka bişey değil. bunun bir de öbür tarafı var helak olmayın
YÜCE RABBİM HELAK EDER İNŞALLAHHHHH BUNLARI
Her çocuk reis olur dedikleri doğruymuş. Madem kardeştin ve halen kardeşsin Kürtler ile senin ailenden kaç kişi öldü bu savaşta kaç kişi sürgün edildi kaç kişi tecavüz ve tacize uğradı kaç kişi zindanlarda işkence gördü kaçı toplumdan dışlandı kaçının evi yakıldı kaçı sabah evinden çıkıp faili meçhuller sonucu bir daha evine dönemedi kaçının mezarı halen bilinmiyor yada kaç tane gencin bombalandı yada kaç tane senden küçüğün kardeşin kuzenin yigenin yaşından çok kurşun yedi küçücük bedenine ? SÖYLESENE KAÇI KAÇI KAÇI ?
o kadar tiksiniyor ve o kadar nefret ediyorum bunlardan.Türkiye halkı öcalan köpeğine dua ediyomuş.hastir ordan alçak kudurmuş köpek.bir katile ,bir emperyalizm köpeğine,bir şizofren manyaka ,bir sapıka, hain bir köpeğe bu halk dua mı ediyor sanıyorsun.bunlar harbiden çıldırmış.sizin kime hizmet ettiğinizi bu halkın hepsi biliyor.siz ancak avcunuzu yalar, köpek gibi yalanırsınız,kudurmuş köpekler gibi.hain düşmanlar.
hepinizin Allah belasını versin diye dua ediyoruz.
içimden dolu dolu küfretmek geliyorrr bu galtagı görünce yaaa allahım su çapulcuya bakınyaa iğrençç pisliklerrr
galtak derken anandan bahsediyorsun sanırım
Zeki oyunlar Anan,Bacın,Karın iyiler inşallah ;) Anladın sen GOÇUMMMMMMM
Allah ahmet türke yumrut atan vatandaştan binlerce kez razı olsun......keşke "Onun" gibi olabilsek
olamazsn g.t ister ,)
Onuncu yıl marşı sayesinde Türkiye cumhuriyetinde bakan oldunuz.. Aslında kapıya it bile olamayacak özellikteyken... İtlerin affına sığınırım... Onlar yediği çanağa ... mazlar...
Yazık bu güzel ülkeme !!! Dedelerimizin ninelerimizin kanlarıyla kazandığı vatanımda yaşayan Yüce TÜRK MİLLETİNE YAZIK...., ONUNCU YIL MARŞI nı bile yanlışlıkla çalındığının gururla söylenilen, Şehitlerimizin kanlarından rengini alan TÜRK BAYRAĞI asmanın suç kabul edildiği bu güzel ülkeme YAZIK .... Bizler sustukça güçlenen bu VATAN HAİNLERİNİN cezaları elbet bir gün teker teker verilecek ama bu olasıya kadar YÜCE ALLAH' tan TEK DİLEĞİM BİZLERİ BU DURUMLARA DÜŞÜREN NAMERTLERİN KABİR AZAPLARINI BU DÜNYADA ÇEKMEYE BAŞLAMALARIDIR...
Yazık b türk milletine Malazgirt savaşında yer yurt dilendiği Kürtlere şimdi artistlik yapıyor ,) Unutma biz Kürtler NE BAyrağa NE de etnik bir kökene veya millete karşı değiliz.Biz sizin gibi ALLAH ALLAH diyip ALLAH'ın kullarından kan isteyen Anti-insancıl yaratıklara karşıyız
Emin ol ki ettiğimiz duayı duaları bile istemezsin:))
Allah böyle dinletir işte TÜRKLERİN 10.YIL MARŞINI sizin gibi it soylarına :)
Önce bir aynaya bak ,huysuz köpek nickli huysuz it. İtliğin ismine yansımış haberin yok :))
HAHAHAHA KOPTUM YA. 5 DAKİKA 10. YIL MARŞI ÇALIYOR BİRİSİ BİLE ANLAMIYOR,KAMERAYA POZ VERİYORLAR. ULAN ADAMLAR OKUL OKUMAMIŞ,HAYATINDA ATATÜRKÜN HAYATINI OKUMAMIŞ, TEK BİLDİKLERİ DAĞDA BİRBİRLERİNE FANTEZİ YAPMAK. VATAN HAİNLERİ !!
"TÜRKİYE HALKI VE ASKER ANALARI ÖCALAN'A DUA EDİYOR" 1978 yılın da pkk kuran bendim sanırım bu kadın ne diyor. toprak isteyen sen silaha sarılan sen birde utanmadan asker anaları dua ediyor diyorsun. Evet duacılar ama beddua ediyorlar. Allah hepinizin kökünü kurutsun ne diyelim
10 yıl marşı bu toplumun sembolüdür, bu toplumdan değilseniz 2. sınıf olmayıda kabul edeceksiniz ve belki biz göremeyeceğiz ama soyunuz birgün kırılacak.
siktirlan islami değerleri savunuyormuş bende kürdüm pkk kafirdir götündekibokla selahaddin eyyübinin sırtından geçinmeye çalışan parazitler petrol uğruna el nusraya iftira edip arkalarından vuran kahpeler mazlumları satan sırtlanlar sizi
asker anaları öcalana dua ediyormuş kcımla gülerim bu lafa o ite dua edilirmi be
BUNLAR KÜRT DEĞİL YAHUDİ BOZMALARI,İ BEN DUA ETMİYORUM AKSİNE BEDDUA VEDE KÜFÜR EDİYYORUMMMMM YÜCE RABBİM CEHENNEMİ ÖCALAN PİÇİ VEDE YANDAŞLARIYLA DOLDURUR İNŞALLAHHHH........ATEŞİNİDE ŞEHİTLERİMİZ YAKARRRRRR..........
kürt ne bilir bayramı lak lak içer ayranı :)
itin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı :)
barış istiyoruz sadece TC. DEVLETİNDEN defolun
topunuzun 7 den 70 e sülalesinin amına goysun türk milleti..
onuncu yıl marşına tahammülü olmayana bizim tahammülümüz hiç yok isteyen irana isteyen kürdistana hainler gitsin oturduğu toprağa şehit atasına saygı duymayana hain değil ne denir..
ALLAH SİZİN HEPİNİZİN CEZASINI ER YA DA GEÇ VERECEKTİR.
Daha özgürlükten bahsediyorsun pardonda tutsak değilsiniz istediğiniz yere defolup gidebilirsiniz TÜRKİYE de özgür değilsen. Sizin suçunuz yok sizi böyle alçakca konuşturanların suçu var
Alçaklık kelimesini merak ediyosan geç ve aynaya bak ,)
Bu adiler benim marşımı nasıl dinler, bunlar pislik benim marşımı kirletmesinler
bunu kerhanede orusbu bile yapmazlar amın kızı
Sen yanlış biliyodun kuşanak Türk halkı katile dua etmez kürtleri öldürdü diye Kürt halkı düşmanı sever kürtler katile dua eder öldürme sizde normal ot,için'bot için,kızın töre için vs
Evet dua ama bed'inden...
Herkesin dönüp dolaşacağı yer Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetidir.
katılıyorum
KESİNLİKLE...(y)
hem sözlerine hemde düştüğü duruma çok güldüm gerçekten türk halkı çok dua (beddua)ediyor öcalana
Yarısı kürtçeyi bilmiyo doru düzgün.
Ez dıfıkrım ku tu ji nikari tırkı xebar bıde ,)
Türkiye halkının ve asker analarının Abdullah Öcalan'a dua ettiğini söyledi. Sizler tersini anlayın LANET okuyor .neyse 10.yıl marşımızda dinledi ya şemmamemeler.Hep kadın var açılışta tabi saf insanları ihtiyaç insanları kandırmak kolay gel bide gerçekten vatanını seven toğrağına sahip çıkan insanı kandır o zor sıkar tabi
Diğer Haberler