HABER

Bebeği canlı canlı çöpe attılar

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde, yasak ilişki sonucu doğan bebeklerini çöpe atarak ölümüne neden olan sevgililer yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde bir işçinin şehir çöplüğünde poşet içinde erkek çocuk cesedi bulması üzerine harekete geçen ekipler, Ayvalık Devlet Hastanesi'nde doğum yapan aileleri mercek altına altı. Yapılan araştırmada, 20 Aralık günü D.Ş.'nin (17) bir çocuk dünyaya getirdiği tespit edildi. Bunun üzerine yoğunlaştırılan araştırmada, çöpte cansız olarak bulunan bebeğin annesi olduğu belirlenen D.Ş. ile sevgilisi Sait Kurtalan (20) gözaltına alındı. Suçlarını itiraf eden gençlerin birbirlerini çok sevdikleri ancak ailelerinin evlenmelerine izin vermediği öğrenildi. Gayri meşru ilişki sonucu doğurduğu bebeğini çöpe atan D.Ş. ile sevgilisine bugün tatbikat yaptırıldı.

D.Ş. ile Kurtalan, 15 Eylül İlköğretim Okulu bahçesi önünde bulunan çöp bidonuna talihsiz bebeği nasıl attıklarını polise gösterdi. Bu arada, öğrenciler de şaşkın bakışlarla olayı anlamaya çalıştı.

Öte yandan, okul önünden temizlik işçileri tarafından alınan bebeğin çöp arabasına atılırken başından darbe alıp ölmüş olabileceği belirtildi. Okul önünde bugün sabah saatlerinde yaptırılan tatbikatta genç çiftin yüzlerini kapatmaları ve soğukkanlı tavırları dikkati çekti. Genç sevgililer, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön