HABER

Bebek ölümüne soruşturma

ADAPAZARI (İHA) - Adapazarı SSK Hastanesi'nde 6.5 aylık Mehmet Can'ın ölümüyle sonuçlanan sağlık skandalı ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı soruşturma başlattı.

Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde oturan ve önceki gece ishal şikayeti ile Adapazarı SSK Hastanesi'ne getirilen, ancak nöbetçi doktor tarafından yer olmadığı gerekçesiyle yatırılmayarak evine gönderilen 6.5 aylık Mehmet Can Yılmaz isimli bebeğin ölümü ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bakanlık Başmüfettişi Babül Rahimoğlu, sabah saatlerinde önce SSK Hastanesi Başhekimi Dr. İrfan Öztürk ve olayın meydana geldiği gece nöbetçi olan Doktor Ümit

Numanoğlu ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Başmüfettiş Babül Rahimoğlu, daha sonra Geyve İlçesi'ne gitti. Burada 6.5 aylık bebeklerini kaybeden Filiz- Abdullah Yılmaz çiftini ziyaret eden Rahimoğlu, olayla ilgili olarak bakanlığın soruşturma başlattığını belirterek, "Bakanlık emri ile geldim, olayı soruşturuyoruz" diyerek aileye başsağlığı diledi.

Oğlunun ihmal nedeniyle hayatını kaybettiğini ileri süren baba Abdullah Yılmaz, ölüm haberlerinin yer aldığı gazeteleri gözyaşları içinde okudu. Oğlunun ilgisizlikten öldüğünü söyleyen baba, "Sabah Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu telefon ile arayarak başsağlığı diledi. Bakan, ayrıca bizden özür diledi. Konuyla ilgili ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Biz bu işin peşini bırakmayacağız ve sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Öte yandan, sorumluluğun kendisinde olmadığını söyleyen Dr. Ümit Numanoğlu, "Ben aileye hastanemizde yer olmadığını ve bebeği İstanbul'a sevk edebileceğimizi söyledim. Ancak aile bunu kabul etmedi. Bu nedenle ben vicdanen rahatım. Ancak yayınlanan haberlerden dolayı çok rahatsızım. Bu yüzden istifa edebilirim" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler