HABER

Bebeklerini gömdüler

Bebeklerini gömdüler

SİVAS (İHA) - Sivas'ta ölen bebeklerini izinsiz mezara defneden 16 yaşındaki anne ve baba adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mezardan çıkarılan küçük kız çocuğunun cesediyse otopsi yapılması için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Suşehri Cumhuriyet Savcılığı'na, Yalnızbağlar Mezarlığı'na şüpheli bir şekilde ölen bebeğin gömüldüğü ihbarı geldi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sırasında sağlık ocağına giden T.Ö. (16) isimli genç kadından görevliler, bebeğinin aşısı olduğunu ve getirmesini istedi. T.Ö ise, bebeğin öldüğünü ve İstanbul'a götürüp gömdüklerini söyledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın ardından T.Ö ve eşi S.D. (16) gözaltına alındı. Genç çift verdikleri ifadede, İstanbul'dan Suşehri İlçesi'ne çalışmak için gelerek, akrabalarının yanına yerleştiklerini, çocuklarının 5 Aralık 2006 tarihinde sabah kalktıklarında öldüğünü anladıklarını ve defin ruhsatı olmadan Yalnızbağlar Mahallesi'ndeki Yalnızbağlar Mezarlığı'na bebeklerini gömdüklerini söyledi.

Savcılıkta ifadeleri alınan anne ve baba, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, mezarından çıkarılan bebek, otopsi yapılması için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Diğer taraftan anne T.Ö. ile baba S.D'nin evlenmek istedikleri ancak ailelerinin karşı çıktığı da ileri sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler