HABER

Bedelli askerlikte son dakika gelişmesi! CHP'den '28 gün kaldırılsın' teklifi

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, bedelli askerlikten yararlanmak için 28 gün askerlik yapma şartının kaldırılmasını istedi, profesyonel askerliğe geçilmesini önerdi.

Bedelli askerlikte son dakika gelişmesi! CHP'den '28 gün kaldırılsın' teklifi

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, özel sektörde çalışıp askerliğini yapmamış vatandaşların, askerlik için 28 gün iş yerinden ayrılmasının ciddi sıkıntıya yol açabileceğini savundu.

Kişilerin askerliğini 28 gün yapması ile 6 ay-1 yıl yapması arasında bir fark bulunmadığını öne süren Yalım, işverenle aynı sıkıntının yaşanacağını belirtti.

'2-3 YIL SONRA YENİ BEDELLİ GELECEKTİR'

Yalım, 2011 ve 2014 yıllarında olduğu gibi askerlik yapma şartı aranmadan bedellinin çıkartılmasını isteyerek, "Bedelli son kez olmalıdır. CHP olarak ana hedefimiz profesyonel askerliğe geçiştir. Bu teklifle bedelli son bulmayacak, 2-3 yıl sonra yenileri gelecektir. Hükümete, Milli Savunma Bakanlığına tavsiyemiz; bir an önce altyapı hazırlanıp profesyonel askerliğe geçilsin." ifadesini kullandı.

KURULTAY TARTIŞMALARI

Olağanüstü kurultay için imza toplanıldığının anımsatılması üzerine Yalım, "Delegeler ve üyeler, CHP ve ülkenin lehine yakışan şekilde doğru karar verecektir. Milletvekili olarak gözlemci durumundayız, hep birlikte izliyoruz." diye konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
İŞTE BU !!! AKLI SELİM BİR TEKLİF GELDİ SONUNDA. İNŞ BU TEKLİF SIRF CHP DEN GELDİ DİYE GÖZ ARDI EDİLMEZ KENDİ HALKINIZI MAĞDUR ETMEYİNİZ VEKİLLER
@gvf6fnyse1 size hangi elit aileler talimat verdi de 28 günlük askerliği bile çok gördünüz hani m.kemalin askerleri idiniz
CHP de destek veriyor demeki bu işte bir ıhanet var bedelli isteyenler ve çıkaranlar şehirlerden gilan bahsetmeyin vatan borcu Namus borcudur namus para ile satılmaz alayınızda ıhanet kokusu var nerde o reyiz bizi afrine götür diyen Asker kacaklari
askerliğini yapmış biri olarak 28 günün kimseye bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. profesyonel askerliğe geçilip, her isteyenin askerlik görevini belli bir ücret karşılığı yerine getirmemesi gerekiyor. artık acemi çocukların iki üç aylık eğitimin ardından teröristlerin karşısına sürülmesi de kaldırılmalı. bir can kolay yetişmiyor. ülkenin savunması bu işi bilen, tecrübeli insanların eline bırakılmalı.
Geri Dön