HABER

"Bedelli"ye 5 bin başvuru

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için şu ana kadar 5 bin kişinin başvurduğunu bildirdi.

TBMM (A.A) - Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 75. yılı nedeniyle TBMM'de düzenlenen "Mehmet Akif" konulu serginin açılışında, gazetecilerin, bedelli askerlikle ilgili sorularını yanıtladı. Yılmaz, bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için şu ana kadar 5 bin kişinin başvurduğunu ifade ederek, "Ancak daha önce söylediğimiz '100 bin rakamına ulaşırız' diye düşünüyorum" dedi.

Başvuru sayısının az olup olmadığına ilişkin bir soruya da Yılmaz, "Normal. İyi bir yolda gidiyor, bir sıkıntı yok" karşılığını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
bedelli askerliği neden istesinler ki vicdani red diye bişey var memlekette hain olmak olmamaktan daha iyi
evet çok iyi yolda gidiyorsunuz bakan beyfendi siz bu kafa ile daha çok bedelli çıkarırsınız merak etmeyin bedelliye kesinlikle karşı değilim ama sadece belli bir zengin kesime çıkarılmış bir yasayı savunacak halimizde yok adam gibi bir yasa çıkaramadınız gerçi çıkarsaydınız da çok şaşırırdım
bedelli adayları bas bas bağırıyorlardı, bedlli çıksın diye.şimdi nerdeler!!!hani 300 bin kadar bedelli bekleyen vardı...www.hayatadair.net
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler