Bekar işadamına boşanma davası

Bekar işadamına boşanma davası

BURSA (İHA) - Bursa'da bekar olan bir işadamına, 200 bin YTL tazminat talepli boşanma davası açıldı. Olayı düzeltmek için karakola giden şahıs, tüm mal varlığına el koyulduğunu öğrenince ikinci bir şok yaşadı.

Edinilen bilgiye göre, Gazcılar Caddesi'nde tekstil makineleri ticaretiyle uğraşan Necdet Bayındır (55), geçtiğimiz günlerde bürosuna gelen tebligatla şok oldu. Necdet Bayındır, hiç tanımadığı ancak soy ismi aynı olan bir bayanın kendisine 200 bin YTL tazminat talebiyle boşanma davası açtığını görünce şaşkına döndü.

33 yıllık hayat arkadaşıyla 4 yıl önce boşandığını ifade eden Necdet Bayındır, dilekçeyi okuyunca hayretinin bir kat daha arttığını kaydetti. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle 200 bin YTL tazminat istenen Bayındır'dan ayrıca aylık 300 YTL nafaka talep edildi. Kendisine boşanma davası açan Sibel Bayındır isimli bayanı hiç tanımadığını belirten Necdet Bayındır, soluğu adliyede aldı.

Yanlışlığın düzeltilmesini isteyen 2 çocuk ve 3 torun sahibi Bayındır, "Benden hiç tanımadığım, evli olmadığım birinden boşanmamı istiyorlar. Ben dul biriyim. Boşanma için tebligat gelince şok oldum. Karakola gittiğimde dolandırıcılık ve sahtekarlıktan da arandığımı öğrendim. Tazminat talep edildiği için mal varlığıma el konuldu. İsim benzerliği olabileceğini ifade ederek, yanlışlığın düzeltilmesini istedim. Çok uğraştım.

Kanunlarımızda hiçbir şey araştırılmadan hakkımda böyle bir dava açılması beni şok etti. Sibel Bayındır diye birini tanımıyorum. Sadece Bursa'da ismi Necdet Bayındır olan bir sürü insan var. Sırf bu olaydan dolayı da ismimi değiştirmek istemiyorum. Yasal mercilere müracaatta bulundum. Bana çok büyük stres ve sıkıntı yaşatan davacı bayanla ilgili hakkımı sonuna kadar savunacağım" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler