Bekir Bozdağ, AP Raportörü Kati Piri’yi kovmuş!

Avrupa Parlamentosu Raportörü Kati Piri’nin Adalet Bakanı olduğu dönemde Bekir Bozdağ tarafından bakanlıktan kovulduğu ortaya çıktı.

Bekir Bozdağ, AP Raportörü Kati Piri’yi kovmuş!

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Avrupa Parlamentosu'ndan Ankara'yı ziyaret eden heyette bulunan Kati Piri’nin o dönem Adalet Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından Adalet Bakanlığındaki görüşmeye kabul edilmediği ortaya çıktı. Bozdağ’ın heyette bulunmasını istememesine rağmen heyetle birlikte Adalet Bakanlığı binasına gelen Piri’nin salondan çıkartılmasını istediği ve bunun üzerine de Kati Piri’nin Adalet Bakanlığındaki toplantıya katılmadığı ifade edildi.

Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında Kati Piri’yi bakanlığa almadığını ifade ederek, “Yani görüştüğümde karşımda PKK mı oturuyor yoksa Pelsinvanya mı oturuyor belli değil. O zaman ben seninle niye görüşeyim. Benimle konuşuyorsun, dinliyorsun, benim dediklerimin hiçbirini yazmıyorsun, terör örgütlerinin her dediği yalanı onları çürütüyorsun, bunlar iftiradır diyorsun, ona rağmen bile bile çürütülen şeyleri de raporlara koyuyorsun. Onun için de bu raporun Türkiye’de bir saygınlık uyandırması mümkün değil. AB üyesi ülkelere Türkiye karşıtlarının, Türkiye düşmanlarının, Türkiye zayıflasın diye terör örgütlerine destek olanların hazırladıkları raporlarla Türkiye hakkında doğru sonuçlara ulaşılamaz” dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
HE YAW HE.VER MEHTERİ VER MEHTER..DAHA DÜN AB YE ABİCİM SİZİN KRİTERLERİNİZİ YERİNE GETİRECEĞİM DİYE SÖZ VERDİNİZ.
kati piri yi kovdunuz tamam da bulgar kilisesini demir kiliseyi ozaman niye açtınız kardeşim madem bunlar haraccı madem bunlar pkk ağzı ile konuşuıyor kovuyorsun sonra kiliselerini açıyorsun....? bune lahana bu ne turşu demezler mi
BİZİM GELENEKLERİMİZDE MİSAFİRİ KOVMAK YOKTUR..AMA BUNLAR POTAMYALI OLDUĞU İÇİN GAYET RAHAT KOVUYORLARR....
Sn.Bakan bizim Trakya'da meşhur bir şarkı vardır "Atma bre Debreli Hasan" sanıyorum sizin gibiler için uyarlanmış!
Kati piri denen pkk sempatizanı terör sevicisini mahatap kabul etmek ahmaklıktan başka birşey olamaz
Bekir Bozdağ kadar fetöcü biri gelmedi bu dünyaya ve hala hükümetimizde bizim vergilerimizle maaş alıyor
Sayın Bakan sen yıllarca Pensilvanya'nın karşısında el pençe divan durdun, milleti kandırdın hesabını ver ki ondan sonra bu şekilde eleştiri yap.
kendisi az fetö cu değildir. 6. değilse 7. sırada fetöcudur
Diğer Haberler