Bel ağrısıyla gitti, ameliyatta sakat kaldı

Bel ağrısıyla gitti, ameliyatta sakat kaldı

AĞRI (İHA) - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde ikamet eden 15 yaşındaki Ramazan Kılıç, 3 yıl önce bel ağrısı şikayetine şifa bulmak için gittiği hastanede geçirdiği ameliyat sonrasında sakat kaldı.

Belinden rahatsızlanan ve yaşadığı ağrılar nedeniyle ailesi tarafından Erzurum Atatürk Üniversitesi Aziziye Hastanesi'ne götürülen lise birinci sınıf öğrencisi Ramazan, geçirdiği ameliyat sonrasında ayaklarını hissetmeyerek yürüyemiyor. En büyük hayalinin arkadaşları ile futbol maçı yapmak olduğunu belirten Ramazan Kılıç, şifa için gittiği hastanede hayatının karardığını söyledi. Kılıç, "Hastanede yapılan tetkiklerin ardından kuyruk kemiğimde kayma olduğu tespit edilerek ameliyat kararı alındı. Ameliyatı yapacak olan doktor, merak edecek hiç bir şey olmadığını ve asistanlarıyla birlikte yapacakları operasyonla ağrılarımdan kurtulacağımı söyledi. Fakat ameliyat sonrası yürüyemeyerek sakat kaldım. O günden sonra 5 defa ameliyat geçirdim hiç bir gelişme yaşanmadı. Şuanda değnek yardımıyla gezmeye çalışıyorum. Evden mahalledeki top sahanısa büyük zorluklarla geliyorum. Gelip burada arkadaşlarımın top oynamalarını izliyorum. Küçük kardeşim Nuh'un yardımı ile sürekli dışarı çıkıyorum. Buradan yetkililere sesleniyorum, lütfen bana yardım edin. Arkadaşlarım gibi yürümek istiyorum" dedi.

Ramazan Kılıç'ın babasının hastane ve ameliyatı yapan doktor hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Ameliyat olduktan sonra sakat kalan Ramazan'ın okulunu da yarıda bıraktığı bildirildi.