Belediye başkanına cinayet hapsi!

7 Mart 2007 tarihinde Ömer Cemil Sanal’ın, Yeşilköy Beldesi yakınlarındaki dolum tesisine 200 metre mesafede, otomobiliyle evine giderken kimliği belirsiz kişilerce önü kesildi.

Belediye başkanına cinayet hapsi!

Sanal önce dövüldü, ardından başından ve göğsünden tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayetle ilgili olarak bir zanlı tutuklandı, bir kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sanal’ın ailesi, Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Ak Partili Fatma Görgen Selimoğlu’nu cinayette “azmettirici” olarak suçlamıştı. Polis, o dönem ifadesi alınıp daha sonra serbest bırakılan Selimoğlu’nun peşini bırakmadı. Dün gözaltına alınan Selimoğlu çıkarıldığı mahkemede kardeşi Reşit Görgen ile birlikte azmettirici sıfatıyla tutukladı.

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı da olan Fatma Görgen Selimoğlu, Adana’nın Karataş ilçesindeki kadın cezaevine, kardeşi Reşit Görgen de Adana Kürkçüler Cezaevi’ne gönderildi.
Sanal’ın öldürülmesinin ardından olayın PKK bağlantılı akaryakıt kaçakçılığıyla ilgili olduğu ileri sürülmüştü. Sanal’ın kaçakçılıktan elde edilen paranın bölüşüldüğü bir görüşmeyi kayda aldığı, kaydın bulunduğu bilgisayarının hard diskinin cinayetten sonra silindiği iddia edilmişti. Sanal’ın ailesi olayın adi bir cinayet olmadığını ve akaryakıt kaçakçılığından kaynaklandığını iddia ederek, detaylı araştırma yapmasını istemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Buyruun bir AK ! partili başkan daha...
malak iyi oku aday adayi hapisten ciksin cehapene gelir kani bozuklari almiyoruz biz:))
Yeşilköy belde başkanı yazıyor ömer malağı
akepeli mi???? aman evlerden uzak olsun... Adalet ağababalarınıda bulacak başkaaaaaaan :)
Artık insanları yada işledikleri suçları partilerine ,mezheplerine ,milliyetlerine yada mesleklerine göre ayırmaktan ne zaman vazgeçeceksiz.Sonra da yargı taraf tutuyor diyorsunuz.Demek ki yargı sizin partinize az ceza verse ,yada arkadaşınıza adaletli olacak öylemi .Suç her kişiye her kuruluşa her mesleğe her inanca göre suç değil mi ?kendi partiliniz size karşı bir suç işlerse şikayetçi olmayın o zaman.Yapmayın artık bu ayrımları.
İnsanlara palayla sardıranların serbest bırakılıp,bayrak satanların tutuklandığı bir ülkede yaşıyoruz hanımefendi !!! Siz hangi ülkeyi konuşuyorsunuz ,pek anlaşılmadı da !!! Neyin kafasını yaşıyor,neyin dersini veriyorsun ???
falcon007: Aaa be ahmak arkadaşım.. Kadın gayet tabii bir şekilde olan bitenleri siyasi kılıflara büründürmemek gerektiğini. Olayları şahısların yaptığını bunun herhangi bir siyasi kuruluşa mal edilmemesi gerektiğini yazmış ne var bunda? Ama senin gibi dangozlar böylesine iyi niyetli bir yorumun altına bile salyalarını akıtmakta gecikmiyorlar! Sizin zihniyetinizden ne hasıl oldu ki bu güne dek yorumlarınızdan birşey hasıl olsun.
Elbette sınıflandırma yanlış, ama bu haberin asıl espirisi ilgili olduğu siyasi mantıkla alakalı. Çünki biz AKP nin AÇILIM -SAÇILIM MUHABETİNİN ülke gerçeklerine göre değil kendi "halisane(!)" menfaatlerine göre yaptığını söyleye geldik.Bu haberdeki olay asıl boyutun milyonda biri. Yani Güneydoğuda ki rant o kadar yüksek ki, başbakanın kafasında ki "güç" ancak ona sahip olmakla sağlanacak. Yani mücadeleyi güya "MİLLET" adına yapıyor ama gücünü kendi adına topluyor.Aptal olmayanlar rahatca görür.
bu rezil akp lilerden her şey beklenir gangaster gibi bunlarsorsan tek Müslümanda onlar. bunlar kadar şeytani insanmı var bu memleketde.allah bin kere belanızı versin sizin. bukadın ne diycen şimdi tayyip
nikah şahitliğini eşbaşkan recep yapmıştı..
Hani Polis AKP li olunca dokunamıyordu ! Hani Mahkemeler AKP li olunca Tutuklayamıyordu!
ÇÜŞ Bİ ZAHMET CİNAYETE DE DOKUNSUN
çıkarmı çıkar yakın zamanda çıkarsada hiç şaşırmamak lazım
gerçekten hak eden, tüm 'AdAletsiZ' yöneticileriN sonunun aynı olması dileğiylle..ama tabki her zaman böyle olmuyor arkadaşlar çıkarlar rantlar çok büyükbaşların elinde olduğu için; payas belediye başkanı MHP den AKP ye gecen Bekir Altan içinde tehdit, rüşvet, çete kurma, sahte fatura ve ihaleye fesat karıştırma suçlarını içeren soruşturma ve davalar var umarım onlarda sonuca baglanır ve rant için ADALET İ KULLANMAKTAN BİR AN ÖNCE VAZGEÇİLİR..
demek ki erkek kadın farketmiyor.koltuk belasına her pisliği yapıyorsunuz
AKP İSE DOĞRUDUR.
bu kadın tam bir felaket ,oldu olası ak partiye hiç yakıştıramamıştım.çok hırslı bir bayandı.ak partiyi basanak olarak kulllandı.emine hanımın sayesinde buralara geldi.ama kesinlikle iç yüzünü göstermez.
bunu bayanlar hapishanede sevici yaparlar
Melek yüzlü seytan... ama seni bir s.ker.m aklin sasar....
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
KATİL AKP DE ADAY GÖSTEREÇEĞİ KİŞİNİN GEÇMİŞİNİ İYİ ARAŞTIRIP ONDAN SONRA ADAY GÖSTERSİN YOKSA PARTİYE ZARAR VERİR
çpk geç kaldılar bile herkes biliyordu olayı.
bu kadını bende akp hiç yakıştırmamışımdır içime sinmeyen bir başkan dı dörtyollluuuuuuu
Diğer Haberler