HABER

'Benden kurtulmak için vekillik önerdiler'

'Benden kurtulmak için vekillik önerdiler'

Antalya Büyükeşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinden kurtulmak için milletvekilliği adaylığı teklif ettiğini iddia etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, partisi CHP'ye sert eleştiriler yöneltti.
Mustafa Akaydın, şunları söyledi:
“Partide üç yıldır sıkıntısını yaşıyorum; entrika siyaseti, kendine katma siyaseti... Parti, bir tane Büyükşehir Belediye meclis üyesi belirlememe izin vermedi. Halka ayıp olur diye istifanın eşiğinden döndüm. O zaman ki genel başkanımıza ‘Siz inanmıyorsunuz seçilemeyeceğime ama ben belediye başkanı olacağım' dedim. Benim seçilemeyeceğime dair takım elbisesine iddiaya giren partililer oldu.
Genel Başkan geçen yıl bana milletvekili adaylığı teklif etti ama telefonla kibarca reddettim. Keyfime bakardım arkadaşlar, ömür boyu bol maaş, uçaklarda indirimli seyahat, öyle değil mi? Kabul etmedim. Genel Başkan’a da sordum. Dedim ki ‘Durup dururken belediye başkanına niye milletvekiliği teklif edeceksiniz, size bunu yaptıran var mı?’ dedim. ‘Var, o büyük ağabey bunu yaptıran’ dedi.
Parti meclis üyeleri ve genel başkan yardımcılarından öğrendim ki, bu partimizin geleneksel taktiğiymiş. Eğer belediye başkanı biraz ayağa dolanıyorsa, ona denirmiş ki; ‘Gel seni bu dönem milletvekili yapalım.’ Antalya'da ayağımıza dolanmasın diye... Hesap bu arkadaşlar.”


Geri Dön