HABER

Beni bırakın, paralarımı kurtarın!

Konya'da tek başına yaşadığı evinde çıkan yangında hafif yaralı olarak kurtarılan yaşlı kadın, evde kalan parası için gözyaşı döküp hastaneye gitmek istemedi.

Beni bırakın, paralarımı kurtarın!

Saat 01.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Köprübaşı Caddesi'nde Senem Ünüvar'ın (62) yaşadığı iki katlı evde, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede yaşlı kadının oturduğu daireyi sarınca yangın büyüdü. Mahalle sakinlerinin pencereden yükselen alevleri ve dumanları fark etmesi üzerine polise ve itfaiyeye haber verildi. Evde yaşlı bir kadının kaldığını bilen mahalle sakinleri, itfaiye gelmeden polisin de yardımıyla yaşlı kadın uyuduğu odasından kaldırılıp dışarıya çıkardı. Bacağında ve sırtında küçük çapta yanıklar oluşan yaşlı kadının saçı da kısmen yandı. Evdeki yangın, itfaiyenin gelmesiyle daha fazla büyümeden kontrol altına alındı.

BİRİKİMİ EVDE KALINCA HASTANEYE GİTMEK İSTEMEDİ

Yangından son anda yaralı olarak kurtarılan yaşlı kadın, olay yerine gelen sağlık görevlilerin kontrolü sonrası hastaneye götürülmek istendi. Ancak ambulansa "Benim bir şeyim yok" diyerek binmek istemeyen yaşlı kadının, evde kalan parasını alabilmek için hastaneye gitmek istemediği ortaya çıktı. Sağlık görevlilerinin ısrarı karşısında ağlamaya başlayan yaşlı kadın yaralı olmasına rağmen, "Hele evi kurtaralım bir. Sadece saçım yandı benim. Evi söndürelim, azıcık param vardı. Evime bakacağım. Beni hastaneye götürürsünüz" diyerek hastaneye gitmek istemedi.

Vatandaşların da araya girmesiyle gönülsüz olarak sedyeye yatırılan yaşlı kadın, ambulansa bindirilirken de, "Benim bir şeyim yok, götürmeyin beni" diyerek başını ellerinin arasına koyarak ağladı. Evde kalan parasını alamadığı için üzülen yaşlı kadın daha sonra Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İtfaiye tarafından yapılan soğutma çalışmalarının ardından tamamen söndürülen yangın sonrası evde bulunan eşyalarının tamamına yakınının kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Bu arada Senem Ünüvar'ın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı maaşla geçindiği ve bu maaşın bir kısmını biriktirdiği öğrenildi. Evde çıkan yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, yangın sonrası polis ve itfaiye evde incelemelerde bulundu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön