Beni PKK sempatizanı gibi gösterdi!

Şikayet ettiği Burhan Ayeri hakkında açılan davada ifade veren Sezen Aksu 'Ara sıra dozunu kaçıranlarla hukuki yollarla mücadele etmek gerekiyor' dedi.

Türk pop müziğinin ünlü ismi Sezen Aksu, köşe yazısında kendisine hakaret ettiğini ileri sürerek şikayetçi olduğu gazeteci Burhan Ayeri hakkında açılan "basın yoluyla hakaret" davasında ifade verdi.

Aksu, birçok habere toleranslı yaklaştığını ancak bu yazının sınırı aştığını belirterek, "33 yıldır kamuoyu önündeyim. Davaya konu olan yazı, beni PKK sempatizmanı olarak gösterdi. Bu durum beni ve ailemi tehlikeye düşürmüştür" dedi.

Dava konusu yazıda, "Minik Serçe Mehmetçik'e şiir yazdı diye alkış tufanı kopuyor. Peki aynı Serçe değil miydi 'Nevruz alanlarında' şarkılar-türküler söyleyen? 'Biji Apo', 'Biji PKK' sloganları ve de ERNK çaputları ile Öcalan posterleri arasında gülücük dağıtan" sözleri yer almıştı.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne avukatı Gökçe Kılıçgülseren'le giden Aksu, adliye çıkışında karı açıktığı için pastaneden sandviç aldı. Minik Serçe, "Ara sıra dozu kaçıran kişilere hukuki yollarla mücadele etmek gerekiyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler