'Beşiktaş'ın şansı sıfır!'

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a oranla her yönden çok daha üstün bir takım olduğunu söyleyerek, derbi maçı Fenerbahçe'nin kazanacağını iddia etti. Ali Şen, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde eşleştiği Chelsea'yi de eleyeceğini ifade etti.
FB TV'ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Fenerbahçe'nin yarınki derbi maçta Beşiktaş'ı yeneceğini iddia ederek, "Fenerbahçe Beşiktaş'ı yenerse ki, bana göre yenecektir, puan farkı 5 olur. Lig bitiyor ucuna geldik. Beşiktaş bundan sonra da kaybeder. Beşiktaş, Fenerbahçe'ye yenilirse hiçbir şansı kalmaz. Ancak Fenerbahçe, Beşiktaş'a yenilirse rakip 1 puan öne geçer ki, Fenerbahçe yine potada olur. Maç berabere biterse Beşiktaş yine kaybetmiş olacak. Bu tip derbi maçlarda sahada daha fazla tecrübesi olan, daha az strese giren, ürkek olmayan taraf avantajlıdır. Fenerbahçe, Beşiktaş'a göre daha tecrübeli, daha klas ve ayrıca uluslararası tecrübelere sahip bir takım. Fenerbahçe ayrıca derbi maçlarını oynamış ve kazanmış bir kadroya sahip. Beşiktaş böyle bir takım değil. Kenar yönetimlere baktığımız zaman, Zico'nun futbolculuğu Ertuğrul ile kıyaslanamaz. Derbi maçlarını kazanan Zico, çok daha üstün bir teknik adam. Yani Fenerbahçe hangi yönden bakarsanız çok daha üstün. Fenerbahçe'nin kazanması halinde puan farkı 5'e çıkacak. O zaman da rakibi Galatasaray olacak. Ben Galatasaray'ın da bundan sonra pek başarılı olacağına inanmıyorum. Fenerbahçe rahat şampiyon olur. Alex, derbi maçta ön plana çıkar. Fenerbahçe'nin Alex'in ağır bastığı bir maçta kaybetmesi mümkün değil. Kezman, her Beşiktaş maçında gol atıyor. Bence aynı alışkanlıkları devam eder" diye konuştu.
Chelsea'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe'ye çıkabilecek en iyi rakip olduğunu ifade eden Ali Şen, "Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalan takımlar arasında Fenerbahçe'ye çıkabilecek en iyi rakip Chelsea'ydi. Çünkü sorunlu bir takım. Futbolcular soyunma odasında birbirini tokatlıyor. Teknik direktör Grant ile araları iyi değil. Fenerbahçe Chelsea'yi Kadıköy'de yener, İngiltere'de berabere kalır ve turu geçer. Bana göre muhtemelen Arsenal ile oynarız. Oradan da Moskova'ya gideriz. Bence Fenerbahçe önündeki iki maçını da kazanacak" dedi.