SPOR

CANLI

Beşiktaş'ta çatı sürprizi

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’da çatı kaplama işlemi başladı. Ancak taraftarlar çatıya döşenen malzemeyi görünce hayal kırıklığına uğradı çünkü projede gösterilen çatı kaplaması ile aynı değil...

Beşiktaş'ta çatı sürprizi

Vodafone Arena'nın çatısının şeffaf olmaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Çünkü, stadın bugüne kadar yapılan tanıtımlarında ve internet sitesinde çatı 'komple şeffaf' olarak gösteriliyordu. Ancak yapılmakta olan membran kaplama ise maketlerdekinin aksine tepeden bakıldığında tribünleri göstermiyor. Yine tanıtımların aksine çatı düz değil, bombeli.

Stat müdürü İhsan Coşkun, “Sponsor kendine göre farklı imajlar kullanmış ama şu anda yapılan, 2013'te ilan edilen proje” dedi.

Diğer yandan zeminin üzerine gelen bölümdeki kaplama, güneş ışığını geçirebilecek şekilde şeffaf olacak. Kuşların gagalarıyla delme ihtimaline karşılık, kullanılan membran malzemesinin şeffaflığı yüzde 10 daha azaltılmıştı.

Diğer yandan çatı kaplamasının 1 ay içinde tamamlanması bekleniyor. Yarın stattaki vinçler de dışarı çıkarılacak. Böylece bir taraftan hazırlıkları süren zeminin çimlendirilmesi çalışmaları da hızlandırılacak. Haziran 2013’te yıkımına başlanan ve önümüzdeki ayın 19’unda açılması hedeflenen stat en kötü ihtimalle nisan başında açılışa hazır hale gelecek.


Vodafone Arena’nın açılışın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Siyah beyazlı yönetim stadın açılışını, kulübün kuruluş tarihi olarak görülen 19.03’te yani gelecek ayın 19’unda yapmayı hedefliyor.

FİRMA AĞIR KALDI
Çatının yapımını üstlenen İz İnşaat, ödemeleri yapılmasına rağmen ağır davranınca devreye kulüp girdi. Çatının çelik aksamını kulübün Bursa’da bulduğu bir firma üretti ve işler hızlandırıldı. Bu arada projede deniz tarafındaki tribün üstünün açık kalması öngörülüyordu ancak kulüp bu kısmı da kapatmayı kararlaştırdı.

[Beşiktaş'tan flaş Vodafone Arena kararı](https://www.mynet.com/besiktastan-flas-vodafone-arena-karari-92900-myspor)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler