HABER

Beşiktaş'tan 6 yalanlama!

Beşiktaş Kulübü, medyada kendileri hakkında çeşitli konularda çıkan haberleri yalanladı.

Siyah-beyazlı kulüp, Nobre konusunda çıkan haberle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"(Nobre 3 Yıl Önce de İmza Parası Aldı mı?) başlığı ile yayımlanan haberde, 2006 yılındaki transferde Nobre için kulübümüzün Uruguay takımına 3 milyon dolar bonservis ücreti ödediği, bu paranın içinde Brezilyalı oyuncumuzun imza parası alıp almadığı sorgulanmıştır. Kulübümüz, İMKB'ye 18 Mayıs 2006 tarihinde yaptığı duyuruda olduğu gibi, Nobre için kulübü Central Espanyol'a 3 milyon dolar ödemiştir ve ödeme banka aracılığı ile yapılmıştır. Nobre bu transferden 1.1 milyon dolar almıştır ve futbolcuya 'imza parası' adı altında bir ödeme yapılmamıştır."

Yusuf Şimşek'in açıklamalarıyla ilgili yapılan haber konusunda ise şunlar kaydedildi:
"(Fotoğrafları Gören Var mı?) başlığı ile yayınlanan haberde, futbolcumuz Yusuf Şimşek'in BJK TV'ye yaptığı açıklamalarda Beşiktaş formalı çocukluk fotoğraflarını göstereceğini hatırlatıp, çocukluk resimlerinin halen beklendiği ifade edilmiştir. Yusuf Şimşek'in Beşiktaş formasıyla çekilen çocukluk fotoğrafları, kulübümüzün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin şubat sayısında yayınlanacaktır. Söz konusu fotoğraflar, Beşiktaş Dergisi tarafından yazılı ve görsel basına da servis edilecektir."

Eski Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır'ın, Delgado ile ilgili yaptığı açıklamalar konusunda, "Nasır'ın düşüncelerini dün kulübümüzün konu ile ilgili yaptığı açıklamadan önce gerçekleştirdiği düşüncesindeyiz. Bilindiği gibi kulübümüz dün bu konuda yaptığı açıklamayla Delgado transferinde mevcut sözleşmenin detaylarını kamuoyuna açıklamıştır" görüşlerine yer verildi.

Bu arada, Erkan Zengin'in transferi sonrası bir menajerin ifadeleri konusunda da, "Erkan Zengin'in menajeri olduğunu iddia eden şahsın, 50 bin dolarlık ücretini alamadığı gerekçesiyle yaptığı mesnetsiz ve seviyesiz açıklamalar yayınlanmıştır. Kulübümüz, Erkan Zengin'in transferinde herhangi bir menajer ile çalışmamıştır ve herhangi bir menajerle yapılmış sözleşmemiz bulunmamaktadır" denildi.

-BASKETBOL HABERLERİ-

Beşiktaş Kulübü, bayan basketbol takımı ile ilgili çıkan bazı haberler hakkında da açıklamada bulundu.

Takımdan ayrılıp ülkesine giden İsrailli oyuncu Shay Doron ile ilgili çıkan haber konusunda, "Shay Doron'un parasını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini feshettiği ve bonservisini almak için FIBA'ya gideceği iddia edilmiştir. Doron'un ödemelerinin tamamı yapıldığı gibi oyuncu özel sebeplerini ileri sürerek ülkesine gitmiştir. Kulübümüz, haklı olduğu konu ile ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA'ya gerekli müracaatları yapmıştır" denildi.

Kulüp açıklamasında ayrıca, Sırp oyuncu Milica Dabovic'in gazetelerdeki fotoğrafları konusunda ise, "Sırp Milli Takımı'nın oyuncusu Milica Daboviç'in FHM Dergisi'nde bu ay yayınlanan fotoğrafları, 1 yıl önce Sırbistan'da çekilmiş olup, bu döneme ait değildir" görüşlerine yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön