HABER

Beşiz bebekler dünyaya geldi

Ankara (AA)- Anamurlu Celal (36) ve Hatice (31) Taş çiftinin dördüz beklerken beşiz bebekleri oldu. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya gelen 3'ü kız, 2'si erkek beşizlerin en küçüğünün 800 gram, diğerleri ise 900, 1050, 1080 ve 1300 gram ağırlığında olduğu ve hepsinin sağlık durumlarının iyi
olduğu belirtildi.

Küvezde bakılan bebekleri anne ve babası ancak ekrandan görebiliyor. Beşizlerin dünyaya geldiği Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şenol Kalyoncu, Hatice Taş'ın doğumun başladığını anlayarak önce yaşadıkları yer olan Anamurda hastaneye gittiğini, oradan Konya'ya, Konya'dan da kendilerine dördüz hamilelik teşhisiyle havale edildiğini anlattı.

Hatice Taş'ı hemen ameliyata aldıklarını kaydeden Kalyoncu, ameliyat esnasında beşinci bebeğin olduğunu da gördüklerini ifade etti. Kalyoncu, bebeklerin hepsinin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini, bunun 800 bin de bir görülen bir durum olduğunu söyledi. Dr. Kalyoncu bebeklerin sağlık durumlarını iyi olduğunu, buna karşın bin
800- 2 bin gram ağırlığına ulaşıncaya kadar bebeklere hastanede bakılacağını ve aileye gerekli bilgiler verildikten sonra bebeklerin evlerine götürebileceğini belirtti.

İşçi olduğunu ve yevmiyeyle çalıştığını belirten beşizlerin babası Celal Taş, beşizlerin bakımında zorlanacaklarını ve devletten yardım beklediklerini kaydetti.

İlk kez anne olduğunu kaydeden Hatice Taş ise beşinci bebeğin kendileri için sürpriz olduğunu ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön