Beyaz örtünün doğayla müthiş uyumu

Manisa'nın Kula ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı volkanik jeoparkının da yer aldığı Divlit Yanardağı, soğuk havalarla birlikte gelen beyaz örtü sonrası eşsiz bir güzelliğe büründü. Görenlerin hayran kaldığı manzara seyrine doyulmayacak görüntüler oluşturdu.

Ziyaretçilerinin büyülü bir dünyaya adım atmasını sağlayan bölgede vadiler, Adala Kanyonu, volkan konisi ve peri bacaları da bulunuyor. Turistler için vazgeçilmez bir cazibe merkezi haline gelen Kula, şu günlerde beyaz örtünün volkanik kayaçlar üzerinde oluşturduğu şekillerle ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.

Büyülü bir dünya

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Erzurum buradan milyon kat daha güzel. herkesi Erzuruma Palandöken'e kayağa davet ediyorum.
hadi ordan ben ikisinide gördüm. palandökende ne var. kupkuru bi yer. kula jeopark harika. manisanın kula ilçesinde volkanik arazi lav akıntıları var. tıpkı bir nehir gibi lavlar akmış ve donmuş siz bunların üzerine kurulmuş dev asma köprülerden yürüyerek bu eşsiz güzelliği seyrediyorsunuz. divlit dağına yürüyüş yollarından tırmanarak tepeden manzaraya hayran kalıyorsunuz.peribacaları bölgesini gezerek kendinizi kapadokya bölgesinde hissediyorsunuz. rum selçuklu osmanlı evlerini gezerkende safranboluda geziyor hissine kapılıyorsunuz . kula çok güzel mutlaka görülmesi gereken bi yer.
Kula Bambaşka
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler