HABER

Beyaz Saray'dan Hadley açıklaması

Washington (AA) - Beyaz Saray, Irak'a bugün sürpriz bir ziyarette bulunan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley'nin, ABD'de Kongre seçimlerine az bir süre kala Başkan George Bush tarafından iki ülke arasındaki gergin ilişkilerin düzeltilmesi için gönderilmediğini açıkladı.

Beyaz Saray sözcülerinden Dana Perino, Hadley'nin Irak'ta bulunduğunu doğruladığı açıklamasında, Hadley'nin daha önce açıklanmayan Irak ziyaretinin uzun bir süre önce kararlaştırıldığını kaydetti.

Perino, Hadley'nin ziyaretinin "Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile işbirliğinin ve durum değerlendirmesinin devamı niteliğinde" olduğunu belirtti.

Perino, "Partner ya da bir meslektaşınızla başbaşa görüşme imkanı bulduğunuz her sefer, iletişimi kolaylaştırır ve bu ziyaret Hadley'e durumu yerinde değerlendirme, Başkan Bush'a bu değerlendirmeyi iletme imkanı veriyor" dedi.

Hadley'nin ziyaretinin, Bush'un yaklaşan seçimde Cumhuriyetçi adaylara destek vermek için kampanyasına hız verdiği bir döneme rastlıyor. Cumhuriyetçilerin rakibi Demokratların, seçim kampanyasında Irak savaşını ana tema olarak işlediği biliniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön