Beyazıt'ta toplanan halk İsrail bayrağı yaktı

İSTANBUL (İHA) - İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Beyazıt Meydanı'nda toplanan binlerce kişi tarafından protesto edildi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalık grup, tabut önünde kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İsrail bayrağı yaktı.

Anadolu Gençlik Derneği'nin Beyazıt Meydanı'nda düzenlediği İsrail'i protesto eylemine yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Eylemde, çok sayıda kadın da çocuklarıyla birlikte hazır bulundu. Ellerinde Filistin bayrakları, pankartlar ve saldırılarda ölen Filistinlilerin fotoğrafları bulunan grup, attıkları sloganlarla İsrail'i protesto etti. Protesto gösterisi kapsamında, Filistin'de ölenler için temsili tabut önünde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından grup üyeleri attıkları sloganlarla İsrail'e tepki
gösterdi. Eylem sırasında polis yoğun güvenlik önlemleri alırken, elindeki sapanla eyleme katılan bir kadın dikkat çekti.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Fuat Günday, "İsrail'in Gazze'de uyguladığı insanlık dışı vahşet için toplandık. Saldırıları kınıyoruz. Türk hükümeti İsraille ilişkilerini kesmeli. Türk ordusu, Filistin halkına yardım için bölgeye gitmeli" dedi. Yapılan açıklamanın ardından grup İsrail bayrağını ateşe verdi. Bazı göstericiler bayrağı tekmelerken, eylem grubun dağılmasıyla sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler