HABER

Beytüşşebap'ta kar hayatı felç eti

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 3 gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle, 15 köy ile 20 mezra yolunu ulaşıma kapandı.

ŞIRNAK (İHA) - Etkisini artıran kar yağışı ile birlikte merkezde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreyi aştığı bildirildi. Beytüşşebap Kaymakamlığına bağlı Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışı nedeniyle kapanan köy ve mezra yolunu açmak için sabah erken saatlerde yol açma çalışmalarına başladı. İlçe merkezinde ise Beytüşşebap Belediyesi yolları kardan temizlemek için çalışıyor.

Vatandaşlar, 3 gündür aralıklarla yağan kar yağışı ile birlikte toprak evlerinin damlarını temizlemeye başladı. Beytüşşebap'ta, çocuklar da damlara çıkarak ailelerine hem yardım ediyor, hem de karda oynayarak beyaz örtünün tadını çıkarmaya çalıştı. Yola zincirsiz çıkan bazı sürücüler de zor anlar yaşadı.

Kar yağışı hayatı felç ederken il ve ilçeler arası kara yolunda ulaşım zorlukla sağlandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle 15 köy yolu ile 20 mezra yolu ulaşıma kapandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön