HABER

Beytüşşebap'taki elektrik sorunu gideriliyor

ŞIRNAK (İHA) - Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde, yıllardan beri devam eden elektrik sorununun giderilmesi için çalışmalara başlandı. TEDAŞ ekipleri, ilçe sokaklarını aydınlatma çalışması başlattı.

2 yıl önce ilçe merkezi ve köylerine bazen 3 hafta elektrik verilemeyen Beytüşşebap'ta, köylerde kış ayları boyunca sadece 2 ay elektrik verilebiliyordu. Son 2 yıl içinde köylerdeki elektrik kesintisi sıkıntısı giderilirken, ilçede artık karanlık sokaklar da aydınlatılmaya başlandı. TEDAŞ İlçe Şefliği, ilçedeki karanlık sokakları aydınlatmak için kolları sıvadı. Yaklaşık 1 haftadır gündüzleri yapılan çalışmalar nedeniyle ilçeye elektrik verilemezken, vatandaşlar ise yakında rahata kavuşacakları için bu durumdan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Beytüşşebap'ta yıllardır elektrik sıkıntısı yaşandığını söyleyen ilçe halkı, "Yaptığımız bütün müracaatlara rağmen, en son geçen yıl sonbaharda ilçe merkezine beton elektrik direklerini bırakan yetkililer, bu yıl ise ilçemizdeki karanlık sokakları aydınlatmak için işe başladı. İlçede yaklaşık 1 haftadır gündüzleri yapılan çalışmalar nedeniyle ilçeye elektrik verilemiyor. Bu durumdan şikayetçi olsak da, bu sıkıntının en kısa sürede sona ereceğini bildiğimiz için sabrediyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler