HABER

Bıçaklı saldırı olayı sonrası gözler yeniden çakarlı araçlara çevrildi

Bıçaklı saldırı olayı sonrası gözler yeniden çakarlı araçlara çevrildi

Hadımköy'de çakarlı aracıyla trafikte tartıştığı aracın önünü kesip sürücüsünü bıçaklayan saldırgan Muhammed Enes Uysal olayı sonrası gözler yeniden çakarlı araçlara çevrildi. Trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan 'çakar lamba' kullanımı 1 Kasım 2019'da yasaklandı. Ancak yasak olmasına rağmen vatandaşların araçlardaki çakar lambalara talebi devam ediyor. Çakar lamba kullanımına özellikle gençler rağbet gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde trafikte tartıştığı sürücünün önünü kesen ve sürücü bıçaklayan çakar lambalı saldırgan sonrasında çakar lambası kullanımı tekrar gündeme geldi. 1 Kasım 2019 tarihinde yasaklanan çakar lambalara ise talebin devam ettiği belirtiliyor.

4f671a0ca317830a16380cd13690a8df

TALEP ÖZELLİKLE GENÇLERDEN

Küçükçekmece'de oto elektrikçisi Hasan Öz, özellikle gençlerde talebin yüksek olduğunu belirterek, "Bunlarla alakalı hala talep var. Aksesuarcılardan alıp takmamızı istiyorlar. Fakat sorumluluk almak istemediğimizden karakoldan bununla alakalı izin belgesi talep ediyoruz. Birçoğu da geri gelmiyor. Taktıranlar da polis tarafından yakalandığı zaman cezasını ödüyor. Fakat takanın da cezaya tabii olduğunu duyduğumuz için ben takmıyorum. Polis tarafından yakalandıkları zaman bağlandığı otoparkta giderek söküyoruz. Söktüklerimizi de polise teslim ediyoruz" dedi.

380a9f47a6b5e442545c16520ae9a596

Oto elektrikçisi olmayan ya da otomobillerdeki elektrik düzeninden anlamayan kişilerin çakar takamayacağını söyleyen Öz, "Çoğunlukla gençler talep ediyor. Merakı olan ilgi duyan gençler taktırmak istiyor. Ben emniyet müdürlüğünden yazı istiyorum.' Bu araca takılmasında bir mahsur yoktur' diye yazı gelirse çakar takarım başka türlü takmam. Aracın plakası, modeli yazmak zorunda" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Çakar takana 100 bin lira ceza kesin bakın daha kimse takiyormu cezalar caydırıcı değil...
Bence araç alınıp birdaha geri verilmeyecek araç devletin olacak çok etkili olur.
gördüğünüz aracı bağlayın. ne uğraşıyorsunuz.
Benim basın trafik kartlı arabamı her çevirme noktasında durduran güvenlik ekipleri... Yanlarından geçen böyle çakarlı suçluları durdurmuyor demek ki... Güvenlik güçlerinin elinde, çakar takan araçların plakaları yok mu? En azından yanından geçerken plakayı girip, çakar takmaya yetkili olup olmadığını anlar, bir sonraki çevirmede yakalarlar. Bizi her noktada durduranlar, demek ki çakarlı, terörist olsa geç diyecekler.
çok akıllısın ama aklin kendine kalsn
Geri Dön