Bilecik’ten Çanakkale’ye tarih gezisi

Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Dirilişin Torunları Ecdat ile Buluşuyor’’programı kapsamında Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çanakkale’deki tarihi yerleri gezdiler.Eğitim ve gençlere yönelik birçok güzel çalışmayı gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, eğitimde Bilecik’teki son sınıf lise bine yakın öğrenciyi; Kurtuluş destanının yazıldığı Çanakkale’ye götürdü.

Bilecik’ten Çanakkale’ye tarih gezisi

Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Dirilişin Torunları Ecdat ile Buluşuyor’’programı kapsamında Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Çanakkale’deki tarihi yerleri gezdiler.
Eğitim ve gençlere yönelik birçok güzel çalışmayı gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, eğitimde Bilecik’teki son sınıf lise bine yakın öğrenciyi; Kurtuluş destanının yazıldığı Çanakkale’ye götürdü. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yolculuk öncesi öğrenciler ile bir araya gelerek, onları uğurladı. "Dirilişin Torunları Ecdat İle Buluştu" programı kapsamında Çanakkale’ye çok önemli ve anlamlı bir yolculuğun gerçekleştirildiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, öğrencilere hayırlı yolculuklar temennisini iletti. Öğrencilerin çok önemli topraklara doğru yolculuğu çıktığını hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, gençlere hitaben şunları söyledi:
‘’Dirilişin Torunları Ecdatla Buluştu” projesi kapsamında ilimizde lise eğitimi gören tüm son sınıf öğrencilerimize Çanakkale ruhunu yaşatmak adına Çanakkale turlarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerimizi tarihimiz adına bir dönüm noktası olan Çanakkale’ye yolcu ettik. Gençlerimizin, tarihi zenginliği teneffüs edebilecekleri mekanlarda buluşarak milli şuuru pekiştirmek, tarihi bağları güçlendirmek geçmiş ve tarihimizde çok önemli yeri olan mekanları gezdirmek amacıyla Çanakkale gezisi düzenledik. Atalarımızın yaptığı büyük mücadelenin manevi havasını her Türk vatandaşı Çanakkale’ye giderek hissetmelidir. Çanakkale Gezimize geleceği temin edecek öğrenci genç kardeşlerime hayırlı yolculuklar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevlisi Umut Özdemir’in rehberlik ettiği öğrenciler, gerçekleştirilen programdan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

Bilecik’ten Çanakkale’ye tarih gezisi

Bilecik’ten Çanakkale’ye tarih gezisi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler