Bilgievi öğrencileri akıl ve zeka oyunları eğitimi alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilgievi eğitmenleri aldıkları eğitim çerçevesinde, öğrencilerine akıl ve zeka oyunları konusunda eğitim verecek.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde faaliyet gösteren Bilgievi öğrencileri için eğitim çalışması gerçekleştirdi.

Bilgievi öğrencileri akıl ve zeka oyunları eğitimi alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilgievi eğitmenleri aldıkları eğitim çerçevesinde, öğrencilerine akıl ve zeka oyunları konusunda eğitim verecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde faaliyet gösteren Bilgievi öğrencileri için eğitim çalışması gerçekleştirdi. Bilgievindeki öğrencilerine Akıl ve Zeka Oyunları konsunda eğitim vermeye hazırlanan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, eğitim öncesinde Bilgievi eğitmenlerini eğitime aldı. Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi alacak olan Bilgievi öğrencileri ise bu sayede gelecekteki meslek seçimleri konusunda önemli bir altlık kazanmış olacak.
Bilgievi eğitmenlerinin katıldığı Akıl ve Zeka Oyunları eğitiminde, Bilgievi eğitmenlerine öğrencilerin bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğlenerek öğrenme ilkesine dayanan akıl ve zeka oyunları programı tanıtıldı. Akıl ve zeka oyunlarının temel mantığı ve türlerinin detaylı olarak anlatıldığı eğitimde söz konusu oyunların nasıl oynatılacağı konusunda da bilgi aktarıldı.
Eğitim alan öğretmenler tarafından öğrencilere verilecek eğitimin ardından yıl sonuna kadar oynanacak oyunların bilgileri ise Bilgievi eğitmenleri tarafından not edilecek. Öğrencilerin görsel ya da sayısal zeka konusunda fikir sahibi olunması hedefleniyor. Bilgievi öğrencileri proje kapsamında gelecekteki meslek seçimleri dönemlerinde fayda sağlamış olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler