HABER

Bilgisayarına dahili SSD takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Yüksek boyutlu fotoğraf ve videolar ile çalışmak zorunda kalanlar veya oynamak istediği oyunlara bilgisayarının hafızası yetmeyenler için disk kapasitesi büyük bir problem. Bu problemden haricî bir SSD alarak kurtulabilirsiniz. Piyasadaki hangi SSD modelini alacağınızı bilemiyorsanız endişelenmenize hiç gerek yok. Sizlere yapacağımız haricî SSD modeli önerileri sayesinde bilgisayarınıza uygun bir SSD bulup disk boyutu problemlerinden kurtulabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

Bilgisayarına dahili SSD takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

İçindekiler

 • 1. Kalitesiyle adından söz ettiren: SanDisk 1 TB Taşınabilir Haricî SSD
 • 2. Kaliteli ve sağlam: Samsung T7 Mu-pc500h/ww 500 GB USB 3.2 2.5" Mavi Taşınabilir SSD
 • Sizi olduğunuzdan daha havalı gösterecek ürünlere en indirimli fiyatlarla sahip olun! (05.10.2022)
 • 3. Söz konusu hız olunca akla ilk gelen: Samsung 870 EVO 500 GB SATA 2,5 inç dahili Solid State Drive (SSD)
 • 4. En iyi modeller arasında bulunan: ASUS Rog Strix Arion 1 TB M.2 Nvme Haricî SSD Taşınabilir Disk
 • 5. Portatif tasarımıyla: SSK 1TB Taşınabilir Haricî SSD
 • 6. Kolay kullanımıyla: Seagate One Touch SSD, 500 GB, Taşınabilir Haricî SSD
 • 7. Hem kullanışlı hem şık: Samsung 2tb T7 Shield USB 3.2 Bej (okuma 1050mb / Yazma 1000mb) Haricî SSD
 • 8. Oyuncular için özel tasarım: Seagate Firecuda Gaming SSD
 • 9. Küçük oluşuyla dikkat çeken: Kingston HyperX Savage SHSX100/480G Haricî Taşınabilir SSD
 • 10. Kredi kartından bile küçük: Sabrent 512GB Rocket Nano Haricî Alüminyum SSD

Teknolojinin günden güne gelişmesiyle üretilen veriler, geçmişe göre daha yüksek boyutlarda oluyor. Bu durum, bir süre sonra bilgisayarlarda disk kapasitesinin yetersizliğini ortaya çıkarıyor. Ancak haricî SSD ürünleriyle bu sorunu çözmek mümkün. "Haricî SSD nedir?" ve "Haricî SSD ne işe yarar"? diye sorarsanız hemen cevaplayalım: Bilgisayarınıza takabileceğiniz taşınabilir bir bellek olan bu ürünler, haricî SSD takma yöntemi sayesinde bilgisayarda var olan disk kapasitesi artırır. Gelin, birbirinden kaliteli haricî SSD modellerine birlikte bakalım.

1. Kalitesiyle adından söz ettiren: SanDisk 1 TB Taşınabilir Haricî SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

SanDisk 1 TB Taşınabilir Haricî SSD, bilgisayarda yaşanan disk kapasitesi sorunu için önerilen şahane ürünlerden biri. 520 MB/sn’ye kadar okuma hızıyla cihaz, uzun süre boyunca dosya aktarımını beklemenize engel olur. Disk kapasitesinin 1 TB olması sayesinde istediğiniz tüm dosyalarınızı bu haricî SSD içinde yedekleyebilirsiniz. Ürünün kolayca taşınması ise kullananların beğenisini kazanıyor. Tüm bu özellikleri ile Sandisk tarafından üretilmiş haricî SSD, en iyi haricî SSD harddiskler listelerinin başında geliyor. Ürünü detaylıca inceleyip sepetinize eklemenizi öneririz.

Ürünü İncele

2. Kaliteli ve sağlam: Samsung T7 Mu-pc500h/ww 500 GB USB 3.2 2.5" Mavi Taşınabilir SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Alacağınız haricî SSD harddiskin son derece sağlam olmasını mı istiyorsunuz? Öyleyse sizi Samsung T7 Mu-pc500h/ww 500 GB USB 3.2 2.5" Mavi Taşınabilir SSD modeli ile tanıştıralım. Metal malzeme kullanılarak tasarlanmış ürün, sağlam yapısıyla uzun süreli kullanım vadediyor. 500GB’lık hafızası ile standart bir kullanıcının her ihtiyacını görebilecek bir disk boyutu sunuyor. Verilerinizi korumanıza ve uzun yıllar boyunca saklamanıza yardımcı olan cihazı, oldukça küçük boyutu sayesinde kolayca taşıyabilirsiniz.1050 MB/sn’ye kadar dosya aktarım hızı sunması ise ürünü rakiplerinden farklı kılan özelliklerinden biri.

Ürünü İncele

3. Söz konusu hız olunca akla ilk gelen: Samsung 870 EVO 500 GB SATA 2,5 inç dahili Solid State Drive (SSD)


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Vakit sizin için değerli ve yüksek kapasiteli dosyaların aktarımını beklemek istemiyorsanız Samsung 870 EVO 500 GB SATA 2,5 inç dahili Solid State Drive (SSD), âdeta sizin için biçilmiş kaftan. 560 MB/sn’ye varan okuma hızına sahip ürün sayesinde dosyalarınızı neredeyse göz açıp kapayıncaya kadar diskinize aktarabileceksiniz. USB 3.2 desteği ile aktarım hızını destekleyen cihaz, haricî SSD tavsiye isteyenler için ön plana çıkıyor. "Haricî SSD nasıl kullanılır?" diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım: Ürünün içinden çıkan USB kabloyu diske ve bilgisayarına takmanız ürünü kullanmanız için yeterli.

Ürünü İncele

4. En iyi modeller arasında bulunan: ASUS Rog Strix Arion 1 TB M.2 Nvme Haricî SSD Taşınabilir Disk


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Eğer sıradan bir haricî SSD’ye göre daha hızlı bir ürüne ihtiyacınız varsa sıradaki önerimiz tam size göre! ASUS Rog Strix Arion 1 TB M.2 Nvme Haricî SSD Taşınabilir Disk, ihtiyacınız olan her şeyi size sunmak için tasarlanmış bir ürün. 2000 MB/sn ve üstüne çıkan okuma hızı ve 1000MB/sn’nin üzerinde yazma hızıyla dosyalarınızı hızla aktarabilirsiniz. Ürün, ekstra dönüştürücüler almanıza gerek kalmadan kutusundan çıkan USB-C to C ve USB-C to A aparatları sayesinde her türlü cihazla uyumlu. Haricî SSD’ye Windows kurmak ise bir oyun yüklemek kadar kolay.

Ürünü İncele

5. Portatif tasarımıyla: SSK 1TB Taşınabilir Haricî SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz haricî bir SSD arıyorsanız SSK 1TB Taşınabilir Haricî SSD tam da bunun için tasarlanmış ürün. Dikey tasarımı sayesinde çantanızda fazla yer kaplamaz ve istediğiniz her yere rahatlıkla götürebilirsiniz. 550MB/sn okuma ve yazma hızıyla fotoğraflarınızı ve videolarınızı hızla aktarabilirsiniz. Alüminyum kaplamadan üretilmiş bir dış yüzeye sahip olduğu için ürün, darbelere ve düşmelere karşı oldukça dayanıklı. Üzerinde bulunan göstergeler sayesinde veri aktarım durumunu görebilir ve bu sayede aktarım durumunu sürekli kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Ürünü İncele

6. Kolay kullanımıyla: Seagate One Touch SSD, 500 GB, Taşınabilir Haricî SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Hiçbir kuruluma gerek olmadan kullanabileceğiniz Seagate One Touch SSD, 500 GB, Taşınabilir Haricî SSD; pek çok özellik ile alıcıya ulaşıyor. 500 GB hafızasıyla ihtiyacınız olan depolama alanını sunan cihaz, Windows ve Mac fark etmeksizin tüm işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor. 1030MB/sn’lik yazma ve okuma hızıyla fotoğraf ve videolarınızın aktarımını hızlı bir şekilde sağlıyor. Ürün, bir yıllık Mylio Create ve iki aylık Adobe CC Photography planı üyeliği sunarak yaratıcılığınızı destekliyor. Ek olarak üç yıllık garanti süresi sayesinde kullanım esnasında oluşabilecek zararlar konusunda kullananların güvenini kazanıyor.

Ürünü İncele

7. Hem kullanışlı hem şık: Samsung 2tb T7 Shield USB 3.2 Bej (okuma 1050mb / Yazma 1000mb) Haricî SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Aldığınız hiçbir disk dosyalarınızı saklamanıza yetmiyor mu? Samsung 2tb T7 Shield USB 3.2 Bej (okuma 1050mb / Yazma 1000mb) Haricî SSD, bu sorundan kurtulmanızı sağlıyor. USB 3.2 desteği ve 1000MB/sn üstü okuma ve yazma hızıyla ürün, dosyalarınız ne kadar büyük olursa olsun onları hızla aktarabiliyor. Ürünün en göze çarpan özelliği ise minimal tasarımı. Şık görünümü ve bej rengi ile neredeyse göz dolduran cihaz, âdeta verimliliği ve şıklığı bir araya getirmek için tasarlanmış. Fotoğraf ya da video gibi yüksek boyutlu dosyalar ile uğraşıyorsanız cihaz, dosyalarınızın güvenliği için tercih edebileceğiniz ürünlerden biri.

Ürünü İncele

8. Oyuncular için özel tasarım: Seagate Firecuda Gaming SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Haricî SSD’den oyun oynamayı istiyorsanız sıradaki önerimiz tam size göre! Seagate Firecuda Gaming SS, tüm şüphelerinizi gidermek ve oyunlarınızın keyfini doyasıya çıkarmanız için tasarlanmış. 2000MB/sn yazma ve okuma hızı ile ürün, haricî SSD en hızlı modelleri listelerinde adından söz ettiriyor. 2 TB disk kapasitesi sayesinde yüksek boyutlu oyunları dilediğiniz gibi yükleyip oynayabilirsiniz. Oyuncuların sevdiği RGB LED ışıklara sahip cihaz, alüminyum kaplaması sayesinde dayanıklı bir yapı sergiliyor. Bunun yanı sıra oyun oynayanlar için bir problem hâline gelen ısınma sorununu da cihaz, iyi bir ısı dağılım sistemiyle çözüyor.

Ürünü İncele

9. Küçük oluşuyla dikkat çeken: Kingston HyperX Savage SHSX100/480G Haricî Taşınabilir SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Küçük boyutta üretilmiş bir haricî SSD mi arıyorsunuz? Kingston HyperX Savage SHSX100/480G Haricî Taşınabilir SSD, minik oluşuyla aradığınız ürün olabilir. 480 GB disk kapasitesi ile ürün, büyük boyutlu dosyalarınızın bilgisayarınızda kapladığı alandan kurtulmasını sağlar. 500 MB/sn yazma ve 480MB/sn okuma hızıyla ortalama bir hızda verilerinizin aktarımını gerçekleştirir. Windows, Mac ve Linux gibi bilgisayar işletim sistemlerine ek olarak Xbox One ve PS4 gibi konsollara da uyumluluk göstererek kullananların beğenisini kazanıyor. Eğer küçük boyutlu ve her platformda kullanılabilir bir SSD arıyorsanız bu ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürünü İncele

10. Kredi kartından bile küçük: Sabrent 512GB Rocket Nano Haricî Alüminyum SSD


Bilgisayarına dahili ssd takmakla uğraşmak istemeyenler için harici SSD modelleri

Sabrent 512GB Rocket Nano Haricî Alüminyum SSD, 6,88 x 2,79 x 1,19 santimetrelik boyutuyla üretilmiş. Küçük oluşu sayesinde hem çantanızda hem cebinizde neredeyse hiç yer kaplamayan ürün ile dosyalarınız her zaman yanınızda olacak. 512 GB disk kapasitesi sağlayan Sabrent markalı SSD, 1000MB/sn’ye kadar veri yazma ve okuma hızı sunar. Eğer sizin de her yere rahatça götürebileceğiniz bir haricî SDD’ye ihtiyacınız varsa en iyi haricî SSD modelleri arasında yer alan bu cihazı detaylıca inceleyip sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürünü İncele

İş birliği İçerikleri

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler