HABER

Bilgisayarınızın performansını uçuracak en iyi M2 SSD ve ssd tavsiyeleri

SSD'ler, bilgisayar ve laptoplara adeta taze bir soluk getirip performanslarını uçuşa geçiriyor. Eski bir bilgisayarın bile yüksek performansla çalışmasını sağlayabiliyor. Yüksek okuma ve yazma seviyeleri sayesinde programların ve oyunların jet hızıyla çalışmasını sağlayan M2 SSD ve SSD modelleri, kullanıcıların gönlünde taht kuruyor. Gelin, başarılı performanslarıyla öne çıkan M2 SSD ve SSD modellerine birlikte göz atalım.

Bilgisayarınızın performansını uçuracak en iyi M2 SSD ve ssd tavsiyeleri

Etkili bir bilgisayar kullanımı söz konusu olduğunda hız faktörü her zaman öne çıkıyor. Geç açılıp yavaş çalışan bir bilgisayar, insanları yapacakları işten veya oynayacakları oyundan soğutabiliyor. Bu sebeple hız ihtiyacı için SSD'ler ön plana çıkıyor. Birçok bilgisayar kullanıcısı, "SSD ne demek?" sorusunu soruyor. SSD'ler, tıpkı HDD'ler gibi veri depolama aygıtları olarak biliniyor. Ancak SSD ve HDD farkı söz konusu olduğunda ilk dikkat çeken SSD'lerin yüksek hızda performans göstermeleri oluyor.

Düşük hıza sahip SSD'ler bile bilgisayarların hızlı açılıp kapanmasını sağlayarak çoğu kullanıcının yüzünü güldürebiliyor. SSD'lerin hız konusundaki performansları, okuma ve yazma hızlarının yüksek olmasıyla açıklanıyor. SSD alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında okuma ve yazma değerlerine dikkat etmek etmek birinci sırada yer alıyor. Yüksek okuma hızı, bir dosyanın veya programın hızlıca açılıp rahatça çalışmasını sağlıyor.

Okuma hızı, büyük boyutlu dosya işleriyle uğraşan kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Yüksek değerlere sahip yazma hızı ise dosya aktarımlarının çabucak gerçekleşmelerini sağlıyor. İş dolayısıyla sürekli dosya aktarımıyla uğraşan kişilere SSD önerisi yapılıyor. SSD satın alacak kişiler, farklı kapasite boyutlarını gördüklerinde "SSD kapasitesi nedir?" sorusunu soruyor. Kapasite boyutları ne kadar dosya ve programın yedeklenebileceğini belirtiyor. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun SSD modellerini tercih edebiliyor.

 1. Oyun Deneyiminizi Güçlendirin: Seagate FireCuda 510 M.2 SSD

  2

Oyunlarda hızlarına hız katmak ve performanslarını iyileştirmek isteyenlere FireCuda SSD tavsiye ediliyor. FireCuda modeli, oyunlarda en düşük gecikmeyi sağlaması ve keyifli bir oyun deneyimi sunmasıyla oyunculara göz kırpıyor. Oyun performansını arttırmak için tasarlanan bir SSD söz konusu olduğunda "SSD, FPS arttırır mı?" sorusu soruluyor. SSD, FPS artırmaz ancak oyun açılışını hızlandırdığı gibi oyun içi ara sahnelerin çok hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlıyor. Bu sayede giriş ekranlarında uzun dakikalar harcamaktan bıkan oyunculara muhteşem bir performans sunan Seagate FireCuda, oyuncu dostu bir SSD olarak biliniyor. Seagate FireCuda SSD modeli, 3450 okuma ve 2500 yazma hızıyla oyunlarda gösterdiği performansın yanı sıra çeşitli iş uygulamalarında da hız ve verimlilik sağlayarak her türlü kullanıma uygun olmasıyla öne çıkıyor.

Oyun süreçlerinizi daha eğlenceli hale getirecek Seagate FireCuda 510 SSD modelini buradan inceleyebilirsiniz.

 1. Her Ortamda Yanınızda Olabilecek Bir Model: Samsung T7 Dokunmatik Taşınabilir SSD

  3

Samsung T7 SSD modeli, ufak tasarımı ve taşınabilir özelliğiyle dikkat çekiyor. Taşınabilir özelliği sayesinde oyun, fotoğraf, video, müzik, iş dosyaları ve çeşitli uygulamaların her yere götürülmesine imkan sunuyor. "Tak-çalıştır" özelliğine sahip USB kablosuyla her ortamda kolayca kullanılabiliyor. Yüksek yazma hızı sayesinde üstün bir dosya aktarımı sunan Samsung T7, kullanıcılarının takdirini kazanmayı başarıyor. Sağlam bir metal gövdeye sahip olduğu için düşme ve çarpma gibi durumlarda kolay kolay hasar görmüyor. Samsung T7 modelinin öne çıkan en önemli özelliği ise parmak izi destekli bir güvenlik denetimi sunması oluyor. Kullanıcılarının verilerini güvenle saklayabilmesi için parmak izlerine ihtiyaç duyan SSD, başka birinin eline geçtiğinde kendini kilitliyor. Hem kaliteli bir performans hem de üst düzey güvenlik imkanı sunması Samsung T7 SSD modelini önemli bir konuma getiriyor.

Şık bir tasarıma ve fonksiyonel özelliklere sahip Samsung T7 Taşınabilir SSD modelini hemen satın alabilirsiniz.

 1. Bilgisayarı Hızlı Açılsın İsteyenlere: HP S700 SSD

  4

Uygun fiyatlı SSD'lerde görülen 400 ve 500 arasındaki okuma yazma hızı, kullanıcıların "Bu değerlerde bir SSD bilgisayarı hızlandırır mı?" sorusunu sormalarına neden oluyor. HDD'lerin genellikle 100 civarında seyreden okuma yazma hızları göz önünde bulundurulduğunda 560 okuma ve 515 yazma değerlerine sahip HP S700 modelinin göstereceği hız farkı anlaşılmış oluyor. HP S700 modeli, bilgisayarın açılış süresine katkı sunduğu gibi çeşitli programların hızlı performans göstermesini de sağlıyor. Ayrıca veri aktarımı hızı konusunda da pratiklik sağlıyor. HP S700 modelinin en önemli özelliği ise 7 mm’lik kalınlığı sayesinde bilgisayarlara, laptoplara ve ultrabooklara kolayca monte edilebilmesi oluyor.

Aranılan hız özelliklerini ekonomik yönüyle sunan bir SSD modeli için buraya tıklayabilirsiniz.

 1. Yüksek Hız ve Geniş Depolama Alanı Sunan SSD'leri Keşfedin: WD Blue Sn550

  5

Minik boyutu sayesinde bilgisayarların yanı sıra notebook ve ultrabooklara da kolayca monte edilebilen WD Blue Sn550, güçlü performansıyla öne çıkıyor. Optimize edilmiş özel yapısı sayesinde birçok farklı kullanımda en üst düzey performans sağlamayı hedefleyen WD Blue Sn550; özellikle oyuncuların ve çalışanların beğenisini kazanıyor. Yüksek grafikli oyunlarda ara sahneleri hızlıca yüklerken yoğun performans isteyen video düzenleme işlerinde de hız kazandırıyor. WD Blue Sn550, düşük güç tüketimi sayesinde hem tasarruf sunuyor hem de notebook ve ultrabooklarda pil gücüne büyük oranda katkı sağlıyor.

Performansı doyasıya yaşayabileceğiniz WD Blue Sn550 modelini buradan inceleyebilirsiniz.

 1. Çarpıcı Hız Deneyimiyle Tanışın: Xpg Sx8200Pnp SSD

  6

100 TL ve üzeri alışverişlerinizde 25 TL indirim kazanmak için tıklayın!

Xpg Sx8200Pnp SSD modeli, M.2 sınıfında olması sebebiyle dikkat çekiyor. M.2 SSD'ler, ufak boyutları ve kompakt tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar. Küçük boyutlarıyla dikkat çektikleri için "M.2 SSD nereye takılır?" sorusu merak ediliyor. M.2 SSD'ler bilgisayar, notebook ve ultrabook gibi birçok cihazda bulunan M.2 slotuna kolayca monte edilebiliyor. Xpg Sx8200Pnp SSD özellikleri arasında güç verimliliği öne çıkıyor. Bu sayede bilgisayarlarda enerji tasarrufu sağlanırken notebook ve ultrabooklarda pil gücü korunmuş oluyor. Xpg Sx8200Pnp, güçlü hız değerleri sayesinde dosya yazma işlemlerinde yüksek bir performans sergiliyor.

Aradığınız hız deneyimine buradan ulaşabilirsiniz.

 1. Düşük Güç Tüketimi ve Nefes Kesici Hız: Seagate Barracuda

  7-1

Program çalıştırma ve dosya aktarımı gibi birçok işi saniyeler içinde gerçekleştirebilen Seagete BarraCuda 510, yüksek performanslı SSD modelleri arasında yerini alıyor. Oyunların açılışında ve çeşitli sahne geçişlerinde gösterdiği yüksek hızla birçok oyuncunun beğenisini kazanıyor. Tam bir fiyat-performans ürünü olarak bilinen Seagete BarraCuda 510 SSD modelinin ücretsiz bir yazılımı da bulunuyor. DiscWizard ve SeaTools yazılımları, SSD'lerin performansını ayrıntılı bir şekilde inceleme imkanı sunuyor. Çeşitli performans ve yazılım güncellemelerinin de anında gerçekleşmesini sağlayan ürün programları, kesintisiz performansın kapılarını aralamanıza imkan sunuyor.

Minimum seviyede enerji harcayıp yüksek performans sunan Seagate BarraCuda SSD modelini buradan satın alabilirsiniz.

 1. Hem İş Hem de Oyun Performansınızı Yükseltin: WD Green Sata SSD

  8-1

Prime üyesi olup avantajlardan yararlanmak için tıklayın!

Günlük bilgisayar işlerinin başarılı bir performansla devam etmesi için tasarlanan WD Green Sata SSD, kullanıcı dostu bir model olarak biliniyor. Bilgisayar açılış süresini önemli ölçüde kısaltan WD Green Sata, internet üzerinde gezinirken de hızlı ve etkili bir performans sunuyor. Ayrıca oyunlarının açılması, ara sahnelerin hızlıca yüklenmesi gibi avantajları oyuncular tarafından beğeniyle karşılanıyor. WD Green Sata, yüksek grafik değerlerine sahip oyunlar oynanırken bile en düşük seviyede enerji tüketmeyi prensip edinmesiyle öne çıkıyor. 7 mm'lik yapısı sayesinde masaüstü ve notebook gibi birçok farklı bilgisayarla uyumlu olması da önemli bir avantajı olarak biliniyor. Ayrıca desteklemiş olduğu WD SSD Kontrol Paneli sayesinde kullanıcılara tercihlerine göre özelleştirmeler yapma imkanı sunuyor.

Hem fiyatıyla hem de kalitesiyle öne çıkan WD Green Sata SSD modelini buradan satın alabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınız Hız Kazansın: SanDisk SSD Plus 120GB

  9

120 GB'lık başlangıç seviyesinde bir kapasiteye sahip SanDisk Ssd Plus modeli, kullanıcılarına üst düzey bir performans deneyimi yaşatmak istiyor. En önemli özelliği ise küçük kapasitesi ve uygun fiyatıyla birçok bilgisayar kullanıcısına ulaşarak hızlarına hız katması oluyor. SanDisk SSD Plus 120 GB model, daha çok bilgisayarının yavaşlığından yakınan ve SSD teknolojisiyle yeni tanışacak bireylere tavsiye ediliyor. Çok eski donanıma sahip bilgisayarlarda bile başarıyla performans artışı gösteren model sevilerek tercih ediliyor. Notebook modellerinde de kullanılabilen model, düşük güç tüketimi sayesinde pil gücüne fayda sağlıyor. Ayrıca şok ve titreşime dayanıklı yapısı sayesinde bilgisayar herhangi bir kuvvetle karşılaştığında bile kolay kolay veri kaybı yaşatmamasıyla öne çıkıyor.

Ekonomik yönüyle öne çıkan bir SSD modeliyle bilgisayarınızı hızlandırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 1. Muhteşem Performansın Kapılarını Aralayın: Samsung 870 Evo SSD

  10

Samsung 870 Evo, uygun fiyatı sayesinde SSD performansını birçok kullanıcıyla buluşturmayı başarıyor. Oyunculara, profesyonellere ve günlük bilgisayar kullanıcılarına sunduğu üst düzey performans sayesinde beğenilen SSD modelleri arasında yerini alıyor. Samsung 870 Evo SSD modeli, barındırdığı akıllı Turbo Write teknolojisi sayesinde ihtiyaç duyulduğunda yazma performansını arttırabiliyor. Bu sayede zorlu süreçlerde performansını katlayarak kullanıcılarına üstün bir hizmet sunmaya devam edebiliyor. Modelin öne çıkan bir özelliği de Samsung Magician yazılımını desteklemesi oluyor. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar SSD'lerinin durumunu inceleyebiliyor, güncellemeleri yapabiliyor ve gerek gördükleri zamanlarda performans artırımı gerçekleştirebiliyorlar.

Başarılı performansıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Samsung 870 Evo SSD modelini buradan satın alabilirsiniz.

 1. Güvenle Taşıyabileceğiniz Portatif Bir Model: SanDisk Extreme 250GB Taşınabilir Harici SSD

  11-1

Taşınabilir modeller söz konusu olduğunda "SSD nasıl takılır?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. Taşınabilir modellerde bulunan USB kablo, kolaylıkla bilgisayara takılabiliyor. SSD'ler de genel olarak tak ve çalıştır prensibine sahip oldukları için bağlantı kolayca gerçekleşiyor. SanDisk Extreme modeli, yüksek seviyede okuma ve hızının yanı sıra portatif yönüyle de dikkat çekiyor. SanDisk Extreme, her türlü zorlu koşulda verilerinizi güvenle saklayabilmek için IP55 derecelendirmeli sertifikasıyla insanların beğenisini kazanıyor. Böylece yağmura, toza ve su sıçraması gibi kazalara karşı güven ortamı oluşturuyor.

Sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz sağlam bir harici SSD modeline buradan ulaşabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızın Performansı Uçuşa Geçecek: Samsung 980 Nvme M.2 SSD

  12-1
  "SSD ne işe yarar?" sorusuna Samsung 980 SSD modeli dudak uçuklatan performansı ile yanıt veriyor. 3500 okuma ve 3000 yazma hızıyla zirveye oynayan Samsung 98, hem oyunlarda hem de iş programlarında muazzam bir performans sergiliyor. Dosya aktarım hızı sebebiyle birçok üst düzey bilgisayarda tercih edilen donanımlar arasında yer alıyor. Çeşitli güç ayarlarının yapılması imkan veren modelin tam güç ayarı da bulunuyor. Tam güç moduna geçildiğinde gösterilen performans artıyor ve SSD deneyimi kesintisiz olarak devam edebiliyor. Bu sayede yüksek grafiğe sahip oyunlar ve büyük boyutlu dosyalar müthiş bir pratiklikle çalışabiliyor. Ayrıca Samsung 980 SSD modelinin üzerinde ısı yayıcı etiketler bulunuyor. Bu sayede SSD ısınmıyor ve performans kaybı yaşatmıyor.

Yüksek performansı ile tüm beklentilerinizi karşılayacak Samsung 980 modelini buradan satın alabilirsiniz.

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön