HABER

"Bilgiye önem vermeyen ülkeyiz"

BARTIN (İHA) - Bartın Emniyet Müdürlüğü organizasyonunda, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tayfun Amman, küreselleşme sürecinde aile, kültür ve eğitim konulu bir konferans verdi.

Hızla ilerleyen bilgi ve teknoloji çağında dünyanın hızının anlaşılamadığını, bunun da kuşaktan kuşağa insan hayatını ilgilendirdiğini ifade eden Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tayfun Amman, bilgiye değer veren bir ülke olmadığımızı belirtti. Doç. Dr. Amman, "Kuşaktan kuşağa, dededen toruna, farklılaşmadan dünyanın sosyal açıdan daha hızlı değiştiğini görmekteyiz. Yeni teknolojiler ile her geçen gün daha da gelişen ve değişen dünyayı anlamak mümkün değildir. Hayat sadece siyah ve beyazdan ibaret değildir. Artılar ve eksiler aniden bir anda işler ve asıl renk olan grileşme ortaya çıkar. Dünyanın küçülmesi toplumsal ilişkilerin sıkılaşması, internet, tv ve telefon sayesinde insanların herşeyi zamanında ve hemen öğrenmesi bazı olgunlaşmışlıkları ortaya koyar. Bilgi çağında yaşıyoruz. Ancak bilgi çağının ve teknolojinin içinde yaşayan Türkiye'de bilgiye gereken önem verilmiyor. Yani, açıkçası bilgiye değer veren bir ülke değiliz. Bu yönde küreselleşmeli ve ailemizi, kültürümüzü ve eğitimimiz bu yönlere taşımalıyız" dedi.

Belediye Sosyal Tesisleri'nde yapılan konferansa Vali Vekili Sadık İkizek, Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, Emniyet Müdürü Mesut Çevik, daire amirleri, emniyet personeli, emniyet aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön