Bilim insanları ömrü uzatacak besini açıkladı

Haftada iki kez bir avuç kuruyemiş tüketimi kalp damar hastalıkları riskini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltıyor.

Bilim insanları ömrü uzatacak besini açıkladı

İngiliz medyasının haberine göre, Harvard Üniversitesi bilim insanları, kuruyemiş tüketiminin ayrıca inmenin yol açtığı erken ölüm olasılığını da azalttığı sonucuna vardı.

32 yıl süren araştırmaya 210 bin hemşire ve doktor katıldı. Onlar, her 2 yılda bir diyetlerini ve hayat tarzlarını, sağlık durumundaki değişiklikler ve hastalıklarını anlatan anketi doldurdu. Bu süre içinde 14 bin 136 kalp damar rahatsızlık, 8 bin 390 iskemik kalp hastalığı ve 5 bin 910 inme vakası kaydedildi. Aralarından bazıları ölümle sonuçlandı.

YAŞAMI UZATMAK İÇİN KURUYEMİŞ

Araştırmacılar, yaşamı uzatmak, kalp krizi ve inmeleri önlemek için ceviz, badem, fındık, kaju fıstığı ve Antep fıstığı gibi tüm kuruyemiş türleri ile baklagillerden olan yer fıstığının yararlı olduğunu söylüyor.

İki üç porsiyon kuruyemiş tüketiminin koroner kalp hastalığı ve damar hastalıkları gelişimi olasılığını yüzde 23 ve 15 oranında azaltıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
1500 yıl yaşasak ne olacak.sabah 6 akşam 9.geçim derdinin verdiği aile huzursuzluğu ve daha bi sürü sıkıntı emin olun çoğu insan fazla değil daha az yaşam istiyor artık.eziyet oluyor yaşam.
İyide bu hayat şartlarında 60-70 liraya alamayınca zaten ömrünü yer bitirir senin.
daha 4 gün önce aynı doktorlar kuruyemişlerin kansere yol açtığını söylemişlerdi. hangisine inanalım?
Kuruyemiş reklamı
@noktacom HEPSİ ATEŞ PAHASI
GERÇEK BİLİM ADAMLARINA SAYGIM SONSUZ AMA BU KURUYEMİŞCİLEER ŞARLATAN KUSURA BAKMASINLAR SEBEBINI ASAGIDA ANLATTIM
Alır da yersin ekmek bulduğumuza şükür ediyoruz fındığı fıstığı cevizi bademi vitrinlerde ve rüyalarda görüyoruz yiyen yiyor görüren götürüyor kimin umurunda çocuğuna beslenme koyamıyanlar çerez yiyip yedirecek Allah ın verdiği ömür yeter de artarda ..
haberi okuyan kuruyemişçiler kuruyemişlere %25 zam
Taze kuruyemiş faydalıdır ancak küflenmeye yüz tutmuş hatta küflenmiş kuruyemişler, karaciğeri söndürebilir, kanser edebilir ya da harap hale getirebilir.
Desene asgari ücretliler asla uzun yaşayamayacak. Kuruyemiş fiyatlarından haberiniz yok sanırım.
çok yaşamak isteyenler zengin kişiler. ben çok yaşamak istemiyorum. öbür taraf belki daha güzeldir
ceviz badem fıstık fındık.bunları yenimi keşvetmiş yarım akıllı bilimadamları
az yemek ömrü uzatır ve yaşadığın sürece sağlıklı hastalanmadan yaşarsın.
Haberin asparagas olduğu nasıl da belli. Çalışmayı yürüten bilim adamlarına ait bir tane bile isim yok (tez olsa, netten doğruluğuna bakarız) A ülkesinin B kanalının yayınladığı habere göre C üniversitesi araştırma yapmış, biz de yedik :)
kuyemiş mi o ne la......nasıl yenir,nereden alınır..
Diğer Haberler