HABER

Bilim insanlarından çarpıcı araştırma! Koronavirüsle ilgili kâbus senaryosu

Koronavirüsle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yapılan bir çalışma sonucunda bilim insanları koronavirüsün 'havada daha iyi yayılmak için' evrim geçirdiğini iddia etti.

Bilim insanlarından çarpıcı araştırma! Koronavirüsle ilgili kâbus senaryosu

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs pandemisiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Varyantların etkisinin konuşulduğu bu günlerde yapılan bir araştırmayla virüs mutasyonlarının değişimi incelendi.

KÂBUS SENARYOSU

İngiliz Daily Mail'in haberine göre bilim insanları virüsün yeni varyantlarının ortaya çıkmasıyla yaşadığı değişimi belirlemeyi başarırken virüsün 'havada daha iyi yayılmak için' evrim geçirdiği öne sürüldü.

Herhangi bir virüsün havadan yayılması bilim çevrelerince 'kâbus senaryosu' olarak belirtilirken bir virüsün hava yolu ile bulaşacak kapasiteye sahip olursa bu durum bulaşıcılık oranını ciddi derece yükseltiyor.

100 KAT DAHA FAZLA

Benzer bir durumun koronavirüs için de geçerli olduğu belirtilirken orijinal koronavirüs (Wuhan versiyonu) ile İngiltere'de ocak ayındaki yıkıcı ikinci dalgayı tetikleyen Alpha varyantı kıyaslandı.

Maryland Üniversitesi'nden araştırmacılara göre Alpha varyantı ile enfekte olan insanların, normal virüs bulaşan insanlardan 100 kat daha fazla havaya virüs yayıyor.

Delta varyantıyla ilgili henüz bu çalışmaya imza atılmazken bilimsel olarak daha bulaşıcı olduğu kanıtlanan Delta için de sonuçların değişmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
beter olun iyimi havada yerde toprakta artık millet i korkutmak için kandırmak için sasirdiniz
virüs düşünmüş taşınmış fazla bulaştıramadım ben yenideen bir yapılanayım havada millete hucum edyim öylemi korku deccal ları sizi ne bu balon mu havada av bekleyecek
dünya sağlık örgütü göç poltikalarını daha iyi yönetmek için milyonlarca insana corona belasınk saldı milyonlarca insan öldü insanlar köylere tarlalara göç etsin diye yapılan bu virüs başlarına bela olacal ileri safha yani saha testlerini onlarca yıl yapamadılar sadece temas ile bulaşma hızını test vs vs ama şimdi korktukları oluyormu hava ile daha hızlı yayılma kabusları idi şimdi kabusları gerçek oldu bakalım şimdi ne yapacaklar..
Geri Dön