Bill Gates, Microsoft yönetiminden ayrıldı

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates'in yönetimden ayrıldığını duyurdu.

Bill Gates, Microsoft yönetiminden ayrıldı

Microsoft'tan yapılan açıklamada, Gates'in küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayırsever önceliklere daha fazla zaman ayırmak için şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı bildirildi.

Açıklamada, Gates'in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği kaydedildi.

Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kuran Gates ise konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu.

Söz konusu paylaşımda Gates, Microsoft'un yanı sıra 2004'ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett'in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını açıkladı.

"MICROSOFT HER ZAMAN HAYATIMIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLACAK"

Gates, "Microsoft ile ilgili olarak, yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum." ifadelerini kullandı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
bu dünya da ölümün oldugunu sende anladın şimdi paranı yiycen gezip tozup eglenicen
buyuk adamsin bill.
çok büyük adam, kendi milletine ve hristiyanlığa büyük hizmetler etmiş büyük insan
Ne demişti eğer bu aşılar daha yaygın ve kontrollü yapılırsa dünya nüfusunun dengesi koruna bilir mi demişti. benmi yanlış hatırlıyorum. zaman azalıyor bunların belirttiği sona 3 yıl kaldı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler