HABER

Bin Ladin bilmecesi

Amerika, 11 Eylül saldırılarından sorumlu tuttuğu El Kaide lideri Usame Bin Ladin'i 10 yıldır ele geçiremedi.

Bin Ladin bilmecesi
Bin Ladin ise ortaya çıkan video ve ses kayıtlarında Amerika'ya tehdit yağdırmayı sürdürüyor
**SANKİ YER YARILDI İÇİNE GİRDİ**
Amerika’da 11 Eylül 2001’de İkiz Kuleler’e saldırı düzenlenmişti. Terör örgütü El Kaide lideri Usame Bin Ladin, televizyon ve internette yayınlanan görüntülü mesajında saldırıyı üstlenmişti. Amerika, Bin Ladin’in Tora Bora’daki mağaralarda saklandığı gerekçesiyle Afganistan’ı işgal etmişti. Amerika başta Afganistan ve Pakistan olmak üzere dünyanın her yerinde Bin Ladin’i arıyor.
**‘BOMBARDIMANDA ÖLDÜ’**
10 yıldır izine rastlanmayan Bin Ladin ise sık sık ortaya çıkan sesli ve görüntülü mesajlarında Amerika’ya tehdit yağdırıyor. Son zamanlarda ortaya atılan bir iddiaya göre Bin Ladin aslında 8 yıl önce Afganistan’daki bir Amerikan saldırısında veya ciddi böbrek rahatsızlığı nedeniyle öldü. Komplo teorisine göre Bin Ladin’e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını Amerikan gizli servisleri, ‘teröre karşı savaş’ için geçerli bir mazeret yaratmak amacıyla üretti.
**‘GERÇEKLİĞİ İSPATLANMADI’**
Terör uzmanı David Ray Griffin’in bu konudaki ilginç tespitleri şöyle; “Ses bantlarının gerçekliği kanıtlanamıyor. Üçü kesin sahte.” David Ray Griffin, Aralık 2001’de yayınlanan ve Bin Ladin’in saldırıların sorumluluğunu üstlendiği videoya dikkat çekerek, “Bu filmde Bin Ladin önceki videolarına göre daha kilolu, kısa parmaklı ve diğer eliyle yazı yazıyor” diye konuştu.
**‘BUSH, LADİN’E BORÇLU’**
David Ray Griffin’in, “Bin Ladin’in 2004’deki Amerika Başkanlık seçimlerinden günler önce yayınlanan mesajı sayesinde George W. Bush’un ikinci kez başkan seçildi” açıklaması görüntülerin istihbarat servislerinin kurmacası olduğu inancını güçlendiriyor. Bunlara rağmen pekçok kişi Bin Ladin’in Obama’nın başkan seçilmesi ve birçok güncel konuda yayınladığı mesajları yüzünden yaşadığına inanıyor.


Geri Dön