Bin yıllık yöntemle yapılıyor! Koronavirüsün en doğal düşmanı: Sabun

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele hız kesmeden devam ederken, hijyen konusunda başvurulan ürünler de popülerliğini korumaya devam ediyor. Koronavirüsten korunmada en önemli silahın ellerin sık sık sabun ve su ile yıkanması olarak ifade ediliyor. Balıkesir’in Edremit ilçesinde imal edilen zeytinyağlı sabunlar da bin yıllık yöntemlerle hazırlanıyor. Elde yapılan sabunlar, 4 günlük işlem sonrası kullanıma hazır hale geliyor.

Korona virüs nedeniyle en iyi dezenfektan sabuna ilgi gün geçtikçe artıyor. Edremit ilçesinde geleneksel yollarla zeytinyağı sabunu üreten atölyeler fazla mesai yapmaya devam ediyor. Zeytinyağından sabuna yaklaşık 4 günlük bir serüven sonunda elde edilen ürün virüs ve bakterilere karşı etkili doğal dezenfektan olarak öne çıkıyor.

6 saat kaynatılarak hazırlanıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
heee ya pek hijyenik adam ayagiyla bastigi zemine hamuru dokuyor yetmiyor kaliplarken de sabunlarin uzerinde yuruyor bir galos tak bari ayagina, kafana bir bone gecir sacin dokulmesin, kolluk tak onluk giy 1000yil onceki magara adami gibi uretiyor hakikaten
Malum partililer önce kolonya vb.ni stoklayip kolonya dedi sonra sarimsak dedi simdide zeytinyagli sabunu ortaya atıyorlar ordanda para kircaklar neymis koranavirus düşmaniymis. zaten bosa çıkmadı egitim seviyesi en düşük seçmen malum partinin seçmeni.
Sabunların üzerinde ayakkabı ile doladiyorlar sözde hijyen için üretilen ürün daha üretim aşamasında mikroplu pisliği üzerine alıyor ne güzel sobrada alıp vücudunu yüzünü yikasin millet bunların ayakkabısının pisliği ile
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler