HABER

Binlerce kaçak sigara ele geçirildi

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de, vergi denetim memurlarının yaptığı kontroller sırasında binlerce paket kaçak sigara ele geçirildi. Durumun polise bildirilmesinin ardından kimlikleri tespit edilen 3 kişi, görevlilerin elinden kurtularak kaçtı.

Balıkesir - Bursa karayolu üzerinde denetim yapan Balıkesir Defterdarlığı ekipleri, durdurdukları 34 VL 7304 plakalı minibüs ve 34 NEF 30 plakalı kapalı kasa kamyonette çok sayıda sigara buldu. Sigara kolilerinin incelenmesi için vergi memurlarının yanında bulunan trafik polisi, Emniyet Müdürlüğü'nü aradı. Kaçakçılık Şube ekipleri harekete geçerken, bu sırada araçlarını terk eden 3 kişi açık araziye doğru koşarak kaçtı. Çevrede araştırma yapan polisler, şahısları bulamadı.

Kaçak sigaraların bulunduğu araçları emniyetin otoparkına çeken polisler, bölgenin jandarmaya ait olması sebebiyle söz konusu araçları jandarma ekiplerine teslim etti. Jandarma ekipleri, polisten kaçan minibüs sürücüsü Veli Çoruk (26) ile diğer araçta bulunan Mehmet Zakir Gökalp ve Garip Yıldırım'ı arıyor.

Araç içinde yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilerden, Regal (58 bin 940), LM (45 bin 200), Super Kıng Sıze (12 bin 870), Presıdent (500) ve Number One (100) olmak üzere toplam 117 bin 610 paket yabancı sigaranın Çeşme Limanı'ndan İzmir'e getirildiği ve buradan karaborsa olarak piyasaya sürülmek üzere İstanbul'a götürülmek istendiği belirlendi. Sigaraların gümrük çıkışı ve bandrollerinin olmadığı, gümrük ve tekel kaçakçılığı olayına karışan sanıkların yakalanmasına çalışıldığı bildirildi. Jandarma komutanlığındaki otoparka çekilen araçlar ile kaçak sigaralara el konuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön