HABER

BioNTech-Pfizer'dan Delta varyantı açıklaması

BioNTech-Pfizer, geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 3'üncü dozunun antikor seviyelerini artırarak Delta varyantına karşı önemli ölçüde koruma sağladığını duyurdu.

BioNTech-Pfizer'ın açıkladığı verilere göre, 18-55 yaş grubunda 3'üncü doz BioNTech aşısı olanların antikor seviyelerinin ikinci doza kıyasla 5 kat daha yüksek olduğu tespit edildi.

65-85 yaş aralığındaki 3'üncü doz aşı olan kişilerde ise antikor seviyelerinin ikinci doza göre 11 kat daha yüksek olduğu belirlendi.

"YÜZ KATA KADAR ETKİLİ"

Söz konusu verilerde, 3'üncü dozun, daha yüksek antikor üreterek Kovid-19'un Beta gibi diğer varyantlara karşı da etkili olduğuna dikkat çekildi.

Öte yandan, BioNTech-Pfizer'dan bilim insanları, "3'üncü dozun Delta varyantına karşı ikinci ve ilk doza nazaran 100 kata kadar etkili olma potansiyeli olduğunu" öne sürdü. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
gavurun aşısını reklam edeceğinize kendi bilim adamlarınıza güvenin yerli asiya yönelin yüzde yüz oda etkili olcak allahin izniyle
yakında 4. dozu da olun derler sonra 5. doz sonra 6 rahat olun oldukca oluruz
Millet daha 1.yi vurulmamış ya da vurulmak istemiyor. Adamlar 3 ncüden bahsediyor. 2023 e kadar herkesin aşısı yapılmış olur bu gidişle, virüs bizden hızlı ilerliyor çünkü birlik var onlarda
Geri Dön