Bir anaokulunda aradığınız her şey!

Roots ELC olarak, erken yaşlarda öğrenmenin, güvenli ve sıcak bir ortamda mümkün olduğuna inanıyoruz. “Ben buradayım, seni duyuyorum, seni anlıyorum, sana değer veriyorum.” mesajlarını alan; anlaşıldığını, değerli olduğunu, kabul edildiğini hisseden ve böylece güvenli bağlanan çocuğun hem kendine hem de çevresine güveni olumlu yönde desteklenecektir.

Bir anaokulunda aradığınız her şey!

Bu mesajları iletebilmenin en temel yolu çocuğun tüm duygusal sinyallerini anlamak, onun duyuları ve duygularıyla bağlantı kurmak, ona anlaşıldığını hissettirmek ve duygularını yargılamadan, küçümsemeden veya göz ardı etmeden olduğu gibi kabul
ederek ihtiyacına yanıt vermekten geçer. Roots ELC’de tüm yetişkinler bu bilinç ile hareket eder. Okul yaşantısında akış, çocukların ihtiyaçları gözetilerek uygun biçimde kurgulanmaktadır.

DİL EĞİTİMİ

Roots ELC’de çift-dilli eğitim programı uygulanır. Çocuklar, yarım gün İngilizce Programı sayesinde çocuklar ikinci dili hayatlarının bir parçası olarak görür ve dili doğal olarak öğrenirler.

roots (1)

KALİTELİ ÖĞRENME DENEYİMLERİ

Türkçe deneyimleri sırasında Neşeli Müfredat kullanılır. Müfredatın tüm içerikleri ve uygulamaları çocukların yaşayarak öğrendikleri temel felsefesine dayanarak oluşturulmuş, alanında uzman “Türk akademisyenler” tarafından geliştirilmiştir. Her yaş grubuna özel yıllık hedefler, öğrenme süreçleri, öğrenme deneyimlerinin olduğu; her çocuk için bireyselleştirilebilir ve farklılaştırılabilir esnek bir eğitim programı uyguluyoruz.

ÇOCUK DOSTU FİZİKSEL ALAN

Fiziksel alanı çocuklar için bir öğretmen olarak görüyoruz. Güvenli, duyarlı ve besleyici ortamlar yaratarak, çocukların öğrenme ve gelişimini desteklemenin destekliyoruz.Okulumuzun iç ve dış ortamını çocuk gelişimine uygun tasarladık ve dizayn ettik. Çünkü böyle bir ortamda çocukların; kendilerini hem bağımsız ve yeterli hissedeceğine hem de daha katılımcı olacağına inanıyoruz.

IMG_0004

Okulumuz, aslına uygun olarak restore edilmiş büyük bir köşktür. Yüksek tavanlı ve ferahtır. Kocaman ve yemyeşil bir bahçe içinde yer alır. Bahçemiz, çocukların keyifli vakit geçirmesini, keşfetmesini ve hareket etmesini desteklemek amacıyla
tasarlanmıştır.

BRANŞ VE ATÖLYELER

Çocukların kendilerini ifade etmelerinin birçok farklı yolu vardır. Roots ELC olarak, çocukların kendilerini ifade etme becerilerini desteklemek ve çeşitlendirmek için birçok branş dersi ve atölyeler düzenliyoruz. Bunlar: yoga, orff-schulwerk müzik ve hareket eğitimi, sanat atölyesi, genç mühendisler stem atölyesi ve kütüphanedir.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3

Yoga: Çocukların esnekliklerini, güçlerini, koordinasyonlarını ve vücut farkındalıklarını geliştiriyor.

Orff-schulwerk müzik ve hareket eğitimi: Orff-Schulwerk’e göre müzik, konuşma ve dans insanın kendini ifade etme araçlarıdır. Her insan kendini sanatsal olarak ifade eder. Bu yaklaşım ile gerçekleşen öğrenme deneyimlerinde herkes kendi müzik ve hareket seviyesine uygun rolleri sunabiliyor.

Sanat atölyesi: Sanatın en önemli serbest oyunlardan biri olduğuna inanıyoruz. Çocuklar bu atölyede farklı, organik ve yapılandırılmamış materyallere (kil, çamur, atık materyal, çeşitli boyalar, doğal taşlar, doğal materyaller vb.) ulaşıyor ve onları değiştirip, dönüştürme, manipüle etme özgürlüğüne kavuşuyor.

PHOTO-2019-08-05-11-05-57

Genç mühendisler stem atölyesi: E2 Genç Mühendisler Programı çocukları geleceğe hazırlayan eğlenceli programı sayesinde, onları bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji alanlarıyla erken yaşta tanıştırmayı amaçlıyor.Kütüphane: Kitapların çocuklar için her zaman ulaşılabilir olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle, kütüphanemizde yerli ve yabancı resimli çocuk kitaplarına, dergilere, sesli ve sessiz kitaplara yer verilmiştir.

BESLENME

Çocukların sağlıklı gelişmeleri için beslenme ve su içme olmazsa olmazlardandır. Tüm yemekler okulumuzun mutfağında hazırlıyoruz. Çocukların günlük besin ihtiyaçlarına göre yemek listeleri aylık olarak düzenliyoruz. Ayrıca okulumuzda çocukların sebzeleri ekip diktiği okul bahçemizde bir bostanımız var. Hem çocukları toprakla tanıştıyor hem de üretken olmaları konusunda onları teşvik ediyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler